left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Assassin's Creed (2016)

9 Sayfa V < 1 2 3 4 > »   
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Assassin's Creed (2016), Tür: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu - Gösterim Tarihi: 21 Aralık 2016 seperator Ayarlar V right
Sir Ronyon
mesaj Aug 27 2015, 06:45:18 PM
İleti #16

Dovahkiin
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Middle-Earth
Üye No.: 107,315

Kostüm cidden çok kötü duruyor, en basit Altair kıyafeti bile çok daha güzel bundan.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Oyuncaltotte
mesaj Aug 27 2015, 07:24:17 PM
İleti #17

Peace has cost you your strength! Victory has defeated you!
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 238,517

QUOTE(restlessness @ Aug 27 2015, 07:32:04 PM) *

Pek beğenemedim ben kostümü assassinden çok templara benziyor.

Katılıyorum, diğer yerler fena değil de özellikle göğüs bölgesini beğenmedim.
+Quote Post
Trust No 1
mesaj Aug 27 2015, 07:30:28 PM
İleti #18

Master
Group Icon

Üye No.: 243,013

Aynı evrende farklı isimde bir suikastçı olacakmış. Ben kostümden ziyade bu duruma takıldım biraz. İsim neden değiştirildi acaba huh.gif
+Quote Post
dagon
mesaj Aug 27 2015, 07:30:41 PM
İleti #19

Advanced Member

Grup: Üyeler
Üye No.: 275,395

Altair'i veya Ezio'yu canlandırsaydı dediğiniz doğru olurdu belki ama oyunlardan farklı bir senaryo işlenecekmiş ve karakterin ırkı ve yaşadığı yüzyıl hakkında bilgimiz yokken değerlendirme yapmak yanlış olur ama oyundaki hikayeden gitmemeleri kötü olmuş.
+Quote Post
Trust No 1
mesaj Aug 27 2015, 07:42:42 PM
İleti #20

Master
Group Icon

QUOTE(dagon @ Aug 27 2015, 08:30:41 PM) *

Altair'i veya Ezio'yu canlandırsaydı dediğiniz doğru olurdu belki ama oyunlardan farklı bir senaryo işlenecekmiş ve karakterin ırkı ve yaşadığı yüzyıl hakkında bilgimiz yokken değerlendirme yapmak yanlış olur ama oyundaki hikayeden gitmemeleri kötü olmuş.

Ubisoft yapımcılığı kendi başına üstlenince ben ana hikayeyi koruyacaklarını düşünmüştüm. confused1.gif Yine de farklılık bir yere kadar iyi olabilir. Assassins Creed filmi her türlü izlenir.
+Quote Post
dagon
mesaj Aug 27 2015, 09:11:53 PM
İleti #21

Advanced Member

Üye No.: 275,395

QUOTE(Mr.Scratch @ Aug 27 2015, 08:42:42 PM) *

QUOTE(dagon @ Aug 27 2015, 08:30:41 PM) *

Ubisoft yapımcılığı kendi başına üstlenince ben ana hikayeyi koruyacaklarını düşünmüştüm. confused1.gif Yine de farklılık bir yere kadar iyi olabilir. Assassins Creed filmi her türlü izlenir.

İlk seansın en güzel koltuğuna oturacağım orası ayrı. AC serisinin yeri bende çok farklıdır, Tapınakçılar Hasan Sabbah'ın öğretileri gizemler şifreler falan derken ben oyunlarda kendimi kaybederdim ama Büyük Usta Altair ve Ezio'yu göreceğim için çok sevinmiştim. Çünkü filmin fikir aşamalarında Fassbender'ın Altair'i oynayacağı söylentisi çımıştı. En başında söyleselerdi farklı bir hikaye işleyeceklerini bu kadar hayal kırıklığına uğramazdım.
+Quote Post
Prequel
mesaj Aug 28 2015, 12:46:16 AM
İleti #22

Başyapıt Avcısı
Group Icon

Nereden: Normandy SR-2
Üye No.: 63,248

Fassbender filmde Callum Lynch'i canlandıracak, serinin hiçbir oyununda olmayan orijinal bir karakter. Film resmi olarak şöyle tanımlanıyor:

İnsan genetiğine kapıyı açan devrimsel bir teknoloji sayesinde Callum Lynch (Michael Fassbender) 15. Yüzyıl İspanya'sında yaşayan atası Aguilar'ın maceralarını deneyim eder. Callum, gizli bir grup insanın, Suikastçilerin (Assassin) soyundan gelmekte olduğunu keşfeder, ve elde ettiği inanılmaz bilgi ve yetenekler sayesinde modern günün Tapınak Şövalyeleri (Templar) organizasyonuyla mücadeleye kalkışır.

"Farklı bir şeyler yapmak istiyoruz" dediklerinde Altair'i çöpe atacaklarını tahmin etmemiştim. Ayrıca farklı bir atayı canlandıracak olmasını geçtim, en başta Altair bahsi geçmediyse bile Desmond Miles bahsi geçmişti. En azından Desmond Miles'ı oynayacağına dair güçlü belirtiler vardı. Madem böyle bir şey planlıyorlardı film duyurulduğu an bu da duyurulmalıydı.

Bence Ubisoft bu filme dayanarak Assassin's Creed oyunlarını sıfırdan yapmayı planlıyor. Desmond'ı zaten son oyunlarda saf dışı etmişlerdi, şimdi bu karakterle İspanya'dan başlayıp tüm Dünya'yı dolaşabilirler. Bence Templar = Ubisoft. Bu kadar aşağılık bir firma olamaz.

Orijinal bir film olacak olmasına pozitif bakayım diyorum, İspanya tercihi olumlu, hikaye için şu ana kadar yapılmamışlar arasında seçilebilecek en iyi seçeneklerden biri diyorum, ama Altair'in öyle muhteşem bir hikayesi vardı ki ne yapılsa film bununla rekabet edemez ve yalnızca yarayı daha fazla deşer. Ayrıca fantastik/bilim-kurgu olarak "The Fountain" gibi o dönemlerin İspanya'sını çok üst düzeyde işlemiş bir film zaten var, filmin bir de onunla rekabet etmesi gerekecek.

Çok iyi bir orijinal hikaye çıkarsa film yine başarılı olur ancak bence başyapıtlarla rekabet etmesi gereken -kendini bile bile bu rekabete atan- bir filmin başarılı olması çok, çok zor.

Tamam aktörsün, tamam zamanın yok, tamam dünya umurunda değil, ama 2 saatinizi ayırıp şu oyunu açıp en azından YouTube'dan izleyin be. Nasıl bir başyapıtın icra edilmek için beklediğini görün. 2007 gibi oyun sektöründe hikaye anlatmak için erken bir dönemde nasıl çarpıcı sahneler yaratıldığını görün. Yüzlerce saat uğraşılarak yazılmış bir hikaye varken bir tane başarısız tarihi filmin senaristliğini yapmış 2 adamdan medet ummayın. Hikayenin özüyle ilgili ne bilebilirler ki de ne sunabilirler?

"Kendi orijinal hikayesini yapmak isteyenlere saygı duymak lazım" gibi bir yorum da yapmak mümkün değil, çünkü Altair ve Desmond'ın hikayesinde öyle eksiklikler var ki bu hikaye alınarak bir filmin hikaye ve senaryosunda hala çok fazla özgürlük sahibi olunabilir, ve hikayenin özünün verdiği güçle de inanılmaz bir iş ortaya çıkarılabilir. Ama hepsi yalan oldu.

Şimdi bir de filmin müziklerini Jesper Kyd'ın yapmayacağı haberini alırsak kaymaklı hayal kırıklığı olur.
+Quote Post
Trust No 1
mesaj Aug 28 2015, 09:05:29 PM
İleti #23

Master
Group Icon

Habere göreyeni bir hikaye olacağı ve oyun ile aynı evrende geçeceği doğrulanmış.

Bu ileti Mr.Scratch tarafından Aug 28 2015, 09:06:38 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
hirako shinji
mesaj Aug 29 2015, 09:00:16 AM
İleti #24

Advanced Member

Üye No.: 131,145

Filmin oyunla aynı evrende geçecek olması güzel bir haber.
+Quote Post
Burhan Guclu
mesaj Aug 29 2015, 10:03:13 AM
İleti #25

Smile
Group Icon

Nereden: Ankara
Üye No.: 243,344

Şu anki kadro mükemmel. Daha birkaç kaliteli oyuncu alırlar diye düşünüyorum.
+Quote Post
Prequel
mesaj Aug 31 2015, 11:32:37 PM
İleti #26

Başyapıt Avcısı
Group Icon

Nereden: Normandy SR-2
Üye No.: 63,248

Aynı evren - farklı evren konusu yapılması bile saçma. Farklı evren olması için veya bunu düşünmek için bir sebep yok ki. Oyunlar zaten aynı hikayeyi konu alsa bile arada yüzyıllar olduğu için aynı veya farklı evrenmiş fark etmiyor. Fazla çizgi roman okuyorsunuz. Ha, Desmond'ın hikayesi varken fark ediyordu, etkileşim oluyordu, ama artık (filmde) o da yok, yani ha aynı evren ha farklı evren olmuş. Black Flag'de mesela Desmond yok, o da aynı evren, yerseniz, ama o oyunla önceki AC oyunlarının birbiriyle bir alakası olduğuna ancak Ubisoft tarafından hipnotize edilmiş olanlar inanır. Oyunlarda yarım kalan bir konunun bu filmde tamamlanması ihtimali bence %0. En fazla belki "The Ones Who Came Before"/"First Civilization" (daha önce gelenler, ilk medeniyet) hakkında ortak bir şey olabilir, fakat o da şüpheli çünkü bildiğiniz gibi sayın Ubisoft son oyunlarda onun da içine bir güzel etti. Belki filmde bu hikayeyi bir hizaya sokma, yeniden yazma işine girişirler, ama o zaman da yine yeni bir şey öğrenemeyiz ve hatta oyunla uyuşmazlıklar çıkar.

Aynı evren, hatta öyle aynı ki tıpkısının aynısı. smile.gif Ama Aguilar veya Callum efendiler kimdir en ufak fikrimizin olmadığı ve orada da Altair ve Desmond efendiler kimdir hiçbir fikrimizin olmayacağı bir aynı evren. Arada hiçbir ilişki olmayacak, böyle bir aynı evren ne işinize yarayacak çok merak ediyorum. Varsa bir yararı bana da söyleyin ben de yararını göreyim hani. smile.gif

Bu ileti Prequel tarafından Aug 31 2015, 11:36:49 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
hasangdr
mesaj Oct 27 2015, 06:13:26 PM
İleti #27

..┌∩┐(◣_◢)┌∩┐..
Group Icon

Nereden: Gaziantep
Üye No.: 247,828

+Quote Post
Peter
mesaj Dec 8 2015, 06:35:57 PM
İleti #28

Member
**

Üye No.: 62,944

Assassin’s Creed Filminden Set Görselleri Geldi

Kaynak
+Quote Post
Sir Ronyon
mesaj Dec 8 2015, 08:29:14 PM
İleti #29

Dovahkiin
Group Icon

Nereden: Middle-Earth
Üye No.: 107,315

QUOTE(hasangdr @ Oct 27 2015, 06:13:26 PM) *

Desmond??
+Quote Post
exturnell
mesaj Dec 9 2015, 11:13:13 PM
İleti #30

Member
**

Üye No.: 215,714

Edit.

Bu ileti exturnell tarafından Dec 9 2015, 11:13:52 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
9 Sayfa V < 1 2 3 4 > » 
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 20th January 2017 - 05:51:40 AM