left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

La La Land (2016) - Aşıklar Şehri

2 Sayfa V < 1 2  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > La La Land (2016) - Aşıklar Şehri, Tür: Komedi, Dram, Müzikal - Gösterim Tarihi: 30 Aralık 2016 seperator Ayarlar V right
wrigoo
mesaj Dec 31 2016, 03:06:23 PM
İleti #16

always laugh second
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 86,226

Gerçekten benzersiz bir yapım olmuş. 2016 yılı sinema adına çok iyi geçmedi ama La La Land sayesinde çok güzel bir kapanış yapmış olduk. Belli ki Damien Chazelle sinema tarihine geçecek bir isim olacak, sanki filmin her saniyesini tasarlamış yıllar boyunca. Muhtemelen vizyondan kalkmadan önce bir kez daha gideceğim, böyle filmleri her zaman izleyemiyoruz.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
xxpp
mesaj Jan 1 2017, 04:26:06 PM
İleti #17

♥Jennifer Aniston♥

Grup: Üyeler
Nereden: izmir
Üye No.: 91,421

Bu gece 11 seansına gidicem uzun zaman sonra bir film için beklentim yüksek gidicem değiceğini düşünüyorum..Bakalım...
+Quote Post
x-files
mesaj Jan 2 2017, 11:08:41 AM
İleti #18

"Trust No One"
Group Icon

Nereden: İstanbul
Üye No.: 63,494

Hem etkileyici hem garip. Kamera kullanımı, geçişler anlatım şekli çok çok iyi. Müzikal sevmem ancak klasik müzikal gibi değildi. Bazı yerleri şiirsel güzellikte. Beğendim ama 8-9 verecek kadar değil. Kesinlikle sinemada seyretmek gerektiğini de not edeyim...
+Quote Post
si-murg
mesaj Jan 3 2017, 01:22:38 PM
İleti #19

Hiç
Group Icon

Grup: Moderator
Nereden: Der-saadet
Üye No.: 52,938

Salonda iki kişiydik.
İkinci kişi film araya girdiğinde çekip gitti.
Salon bana kaldı ve ben filmin her anının tadını çıkardım.
Film insanı duygular arası seyahate çıkarıyor âdeta.
Bu film ise diğerleri nedir, diye sorduruyor ister istemez.
Bu seneki önemli Oskarların adresi bence belli oldu.
"Gerçek sinema"nın tadına varmak isteyenlerin kaçırmaması gereken enfes bir iş.

Bu ileti si-murg tarafından Jan 3 2017, 04:48:55 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
eyoruk
mesaj Jan 3 2017, 05:31:46 PM
İleti #20

Master

Üye No.: 29,459

Çıkmayan yokmuş gercekten smile.gifsmile.gif

yahu bir bakar insan girdiği filme değil mi ? tongue.gif
+Quote Post
Sevban
mesaj Jan 10 2017, 09:02:18 AM
İleti #21

mcake±
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: Çok Yakın
Üye No.: 137

Valla hiçbir filmde sinemadan çıkmadım. Children of Men izlemeye girmiştik. Kimlerin oynadığına bile bakmadan seçim yaptık. Filmle alakalı zerre bilgimiz yok. Taksim'de, gecenin çok geç saatiydi. İlk yarı bitince çıksak mı dedi arkadaş.
Dedim ki: a) ikinci yarıda bizi ne bekliyor bilmiyoruz; çatlarım ben. cool.gif Para verdik olm. evde çoluk/çocuk mu var? :D

Neticede bir daha bilgi sahibi olmadan film izlemem. Neticede sana uygun olmayabilir. Ama asla hiçbir filmi bırakmam. Hızlı hızlı sona giderim çok baydıysa...

Bu filmin de kamera arkası ve kamera önü enfes. fragmanda sana ne vaad ettikleri belli. Bizim millet ya kuru aksiyon ya sulu romantik seviyor.
+Quote Post
xxpp
mesaj Jan 10 2017, 10:29:30 AM
İleti #22

♥Jennifer Aniston♥

7 golden globe aldı zaten konuşmaya gerek yok gidin izleyin birdaha sinemaya gidip izlicem yarın..İlkinde doyamadım izlemeye...

Bu ileti xxpp tarafından Jan 10 2017, 10:29:56 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
JaguaR
mesaj Jan 10 2017, 10:55:50 AM
İleti #23

böyle iyiyiz ya
Group Icon

Grup: Sinefil
Üye No.: 926

Bizim millet ya kuru aksiyon ya sulu romantik seviyor.

shake2.gif

Filmi henüz izlemedim çok istiyorum ama kar yağışı ve müsait zaman olmaması nedeniyle maalesef gidemiyorum. Bu forumda müzikal klasikleri sabırla ve kimi zaman keyifle izleyen TEK ben varımdır sanırım. O nedenle bu filme bakış açışım çok farklı olacak çoğunluğa göre zira bu filmi yorumlayan hemen herkes "ben müzikal sevmem ama.." diye başlıyor. Holivud sinemasının müzikal altyapısını ve sayısız klasik müzikallerini bilmek, izlemek filmi değerlendirmek için önemli bence. Ha, bu beğenildiği diye haydi müzikal filmleri artıralım demek saçma olur, o iş tutmaz. Ama tabii filmi henüz izleyemedim, daha sağlıklı değerlendirme yapamıyorum.
+Quote Post
ozgun14
mesaj Jan 10 2017, 12:25:11 PM
İleti #24

Advanced Member
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 112,171

Filmi konusuldugu kadar iyi bulmasam da muziklerinin iyi oldugunu kabul etmeliyim. Muzikal kullanimi basarili olmamais ama etkili muzikler olmasina ragmen ben muzikal bir yapim olarak basarili bulmadim. Sweeney todd veya miserables dalinda bundan daha seyir zevki yuksek yapimlardi bana gore. En azinsan muzikal olaeak daha cok zevk almistim. Yine de filmin basindan memnun kalktim ara ara sikildigim bu kismini gereksiz uzattilarndedigim yerler oldu ama genele baktigimda goz ardi edilebilecek seyler. Tekrar izlemem diger muzikaller gibi ama muziklerini ozellikle de giris muzigini ve city of stars ve a lovely night i tekrar tekrar dinleyebilirim. Main theme olan sozsuz melodisi de apayri bir sey. Calmaya basladiginda bir anda ambiyans degisiyor.

Emma stone ve ryan gosling ikisi de cok uyumlulardi. Filmin en kotu yani masalsilikla gercekcilik arasinda sikismis olmasi birini secmeyerek hata ettiler bence. Masalsi basladi sonra bi gerceklige dondu orda isler karisti.
+Quote Post
thedeli
mesaj Jan 10 2017, 11:21:35 PM
İleti #25

HerYerKaranlık
Group Icon

Nereden: Cibran'ın Deli Gömleği..
Üye No.: 50,788

Herkese hitap eden bir film değil ama gerçekten enfes bir film, herkese gidin diye baskı yapmaktan filmin dağıtımcısı sanıyorlar beni, ama lütfen gidin ve albümünü dinleyin. Film harika o bir yana ama emma muhteşem oynuyor, çok zor roller.. İnşallah golden globe öldüllerinden sonra oscar'dan da bir şeyler alır.
+Quote Post
xxpp
mesaj Jan 11 2017, 06:41:33 PM
İleti #26

♥Jennifer Aniston♥

İzleyiclerine tam bir sinema ziyafeti sunuyor.Siz hiç bir filmi gözlerinizi kırpmadan izledinizmi?? İşte bu filmde o dediğim şey olucak..

Bu ileti xxpp tarafından Jan 11 2017, 06:44:55 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
JaguaR
mesaj Jan 17 2017, 04:04:24 PM
İleti #27

böyle iyiyiz ya
Group Icon

Grup: Sinefil
Üye No.: 926

Bugün 11 matinesinde filmi izledim. Aslında bir söyleşiye yetişmem lazımdı, ama napıp edip araya sıkıştırdım, filmi izledim.

Müzikal film değil, neden böyle bir algı oluşturuldu anlamadım. Caz ağırlıklı müzikli film de değil. Başka bir şey. Güzel film tabii. Ama sinefil bakışıyla öyle olağanüstü bir durum yok ortada. Ama güzel film.

Film yorumlarımı artık öncelikle sharekiosk'da paylaşmaya başladım. Oraya yazdıktan birkaç gün sonra burada paylaşırım.

Bu ileti JaguaR tarafından Jan 17 2017, 04:06:33 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
2 Sayfa V < 1 2
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 20th January 2017 - 05:51:26 AM