left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> BÖLÜM KURALLARI

1. Bu bölümde kullanıcılarımız belirli kategori ve konuya yönelik film tavsiyelerinde bulunabilir veya tavsiye isteyebilirler.
2. Yapılan tavsiyeler mutlaka kullanıcıların izlediği filmler olması gerekmektedir.
3. İkinci madde uyarınca sadece imdb adresinin verildiği iletiler yasaktır.
4. Yine ikinci madde uyarınca tavsiye edilen yapımlar hakkında spoiler içermeyen, kısaca konusu ve neden tavsiye edildiğine dair -birkaç cümleyle dahi olsa- açıklama yapılması zorunludur.
5. Bir iletide 3'ten fazla film tavsiyesinde bulunulamaz.
6. Forumun genel kuralları da ayrıca açılan bu başlıklar için geçerlidir ve yukarıdaki kurallara aykırı veya genel forum kurallarına aykırı iletiler kaldırılacaktır.

Uzay filmleri?

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Uzay filmleri? seperator Ayarlar V right
AlbaStar
mesaj Oct 26 2008, 12:30:42 PM
İleti #1

The Prisoner
Group Icon

Grup: Banned
Üye No.: 40,888

Arkadaşlar bilim kurgu filmleri diye bir başlık vardı galiba ama ben genel bilim kurgu değilde, uzayda yada uzay gemisinde geçen filmleri arıyorum.

İlk aklıma gelenler Event Horizon, Sunshine, 2001: A Space Odyssey. Star Trek, Lost in Space.

Sizinde aklınıza gelen böyle filmler varsa öğrenmek isterim.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
wonderden
mesaj Oct 26 2008, 01:07:33 PM
İleti #2

Member
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 9,625

Aklıma ilk gelen Alien ama seri değil tabi sadece 1. film ve seriden 4. film; toprağa adım atmıyorlar.
Son zamanlardan Dante var; ama uzay gemisi değildi sanırım uzay hapisanesi gibi birşey olabilir.

not: 4. filmin uzatılmış versiyonunda dünyaya iniyorlar onu saymıyorum oleyo2.gif
+Quote Post
AlbaStar
mesaj Oct 26 2008, 01:10:49 PM
İleti #3

The Prisoner
Group Icon

QUOTE(wonderden @ Oct 26 2008, 02:07:33 PM) *

Aklıma ilk gelen Alien ama seri değil tabi sadece 1. film ve seriden 4. film; toprağa adım atmıyorlar.
Son zamanlardan Dante var; ama uzay gemisi değildi sanırım uzay hapisanesi gibi birşey olabilir.

not: 4. filmin uzatılmış versiyonunda dünyaya iniyorlar onu saymıyorum oleyo2.gif

Tüm seriyi zevkle izlemiştim. Zaten Alien serisinin bu tür içindeki yeri ayrdır.

Bu ileti AlbaStar tarafından Oct 26 2008, 01:12:30 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
C[a]N
mesaj Oct 26 2008, 01:14:55 PM
İleti #4

Sunred
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Roanapur
Üye No.: 63,257

IMDB
» Solyaris (1972)

Directed by: Andrei Tarkovsky
Genre: Drama,Mystery,Romance,Sci-Fi
Plot Outline: The Solaris mission has established a base on a planet that appears to host some kind of intelligence...

User Rating: 8.0/10 (14,242 votes)
Runtime: 165 min | Italy:115 min
Awards: 2 wins & 2 nominations
Cast (first 5): Natalya Bondarchuk, Donatas Banionis, Jüri Järvet, Vladislav Dvorzhetsky, Nikolai Grinko

IMDB: http://imdb.com/title/tt0069293/
+Quote Post
wonderden
mesaj Oct 26 2008, 02:17:38 PM
İleti #5

Member
Group Icon

Üye No.: 9,625

Evet bende tüm seriyi seviyorum ama hala 9 DVD' lik paketi satın almadım; 36 saat kamera arkası, seri ile ilgili herşey varmış içinde.

Bu arada listemi tekrar gözden geçirdim başka uzayda geçen yada uzay gemisinde bulamadım. Aklıma gelirsem eklerim hemen.
+Quote Post
RaveN
mesaj Oct 26 2008, 03:17:49 PM
İleti #6

Murat Tolga Şen
Group Icon

Grup: Sinefil
Üye No.: 625

Aklıma gelenleri yazıyorum:

"Saturn 3", "Battle Beyond the Stars", "Outland", "StarCrash", "Dark Star", "Mission to Mars", "Wing Commander", "Supernova", "Moon 44", "Solar Crisis", "Space Cowboys" "Space Truckers", "Galaxy Quest", "Terror Planet", "2001 Space Oddysey" "2010", "Space Raiders", "Flight of the Navigator", "D.A.R.Y.L" "Enemy Mine", "Starship Invasions", "Moon Trap"
+Quote Post
muratcam12
mesaj Oct 26 2008, 03:51:57 PM
İleti #7

Fullmetal Alchemist

Grup: Üyeler
Nereden: Babylon
Üye No.: 53,174

Star Wars biggrin.gif
Üye ForumdaProfiline GitÖM
+Quote Post
stranger71
mesaj Oct 26 2008, 05:20:57 PM
İleti #8

Hoşgörülü Üye :)

Üye No.: 63,260

Dünyayı kurtaran adam. smile.gif
+Quote Post
AlbaStar
mesaj Oct 26 2008, 06:20:44 PM
İleti #9

The Prisoner
Group Icon

Teşekkürler RaveN,
İzlemediklerimi tek tek inceleyip arşivime katacağım.
+Quote Post
Kwonmusti
mesaj Oct 26 2008, 06:29:39 PM
İleti #10

The state university of okuyamadım off
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Evden;)
Üye No.: 28,828

çok eski bir dizi söylesemmi acaba smile.gif

Uzay 1999 isimli bir dizi vardı trt'de çocuklugumda izlerdim ay dünya yörüngesinden kurtulur ve uzayda sürüklenmeye başlar ve olaylar gelişir hele şekil değiştiren bir kadın maya vardıki süper bir durumdu smile.gif

Not: Yahu bende ne gıcık adamım gittim en antikasını söyledim nerden baksan 30 senelik dizi smile.gif

Bu ileti Kwonmusti tarafından Oct 26 2008, 06:30:31 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
dedeefendi
mesaj Oct 28 2008, 12:15:16 AM
İleti #11

Member
**

Nereden: istanbul, ankara
Üye No.: 6,972

ilk aklıma gelenleri aklımda kaldığınca yazayım isteyenler yine araştırabilir;
"Apollo 13" Tom Hanks ve Kevin Bacon un oynadığı uyarlama. Bilim kurgu değil ama uzay filmi:)
"Mission to Mars" bir zamanlar mars fotoğraflarında görülen yüz şeklinden yola çıkılarak yapılmış zamanına göre pek de fena olmayan bir uzay bilim kurgusu.
"Dante 01" son dönem fransız filmi. Göya uzay gemisinde geçiyor ama bana göre tür açısından tam bir hayal kırıklığı diyebilirim.
"Stargate" Daha sonra SG-1 ve Atlantis dizileri olarak devamı ve filmleri çekilen muhteşem bir uzay bilim kurgusu. Ancak konu çoğunlukla yabancı bir gezegende geçiyor.
"Astronot Farmer" Nasa dan ayrlan bir çiftçinin çifliğinde uzay mekiği yapmasını anlatıyor. Çok fazla uzayda geçen bir film değil.
"Independence Day" bir zamanın ünlü uzaylıların dünyaya saldırması temasını işleyen alan abd nin kurtuluş gününe denk getirilen zamanının büyük bütçeli yapımlarından.
"Star Trek" filmleri ve dizileri apayrı bir evren zaten.
"Star Wars" filmleri, namı değer yıldız savaşları. Ben pek anlamasam da çok büyük fan kitlesi olan filmlerdir smile.gif
"Armageddon" bu kategoriye girer mi bilmem ama Bruce Willis abimiz dünyanın sonunu getirecek olan bir göktaşını havaya uçurur, ismini yanlış hatırlıyor da olabilirim smile.gif
"Signs" işaretler filmi uzaylıların tarlalarda bıraktığı garip işaretleri konu alarak başlar ve uzaylılarla dünyalıların savaşına kadar gider smile.gif baş rollerde Mel Gibson vardı sanırım. Konu uzaylılarla ilgili ama dünyada geçiyor.
"Solaris" Güneşi soğumaktan kurtarmak için yola çıkan bir uzay gemisi ve ekibini konu alıyor. Beni pek sarmayan fevkalade sıkıcı bir filmdi.
"Starship Troopers" 3 filmden oluşan ve uzaylı böceklerle gelişmiş dünyalıların savaşını konu eden bir film. İlk film fena değildi ama 2 ve 3 le hepten batırdılar diye düşünüyorum.
"Galactica" yanlış hatırlamıyorsam dizisinin ilk iki bölümünden müteşekkil bir film. Filmden sonra diziye atlama yapılabilir. Ben öle yapmıştım smile.gif
"Otostopçunun Galaksi Rehberi" uzay ve uzaylılarla geçen ama pek de olayın atmosferini alamadığım bir uzay komedi filmiydi doğru anladıysam.
"Pitch Black" Vin dieselin oynadığı bir başka uzay bilim kurgu filmi.
"Total Recall" Arnold abimizin Marsta geçen aksiyon dolu filmi.
"AVP" iki uzaylı yaratığın mücadelesi sırasında araka kalan insanları anlatan devamı da çekilen uzaylı filmi.
"Babylon 5" filmleri. Bazısının çevirilerine katkıda bulunduğum yine dizisi ile beraber izlenecek uzay filmlerindendir.
"Event Horizon", "Space Kowboys" ve " Red Planet" de yine aklımda kalanlardan.

Yanlış bilgi verdiysem affola ;)

Bu ileti dedeefendi tarafından Oct 28 2008, 12:18:28 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
revelax
mesaj Oct 29 2008, 05:01:06 PM
İleti #12

Member
**

Üye No.: 63,546

QUOTE(stranger71 @ Oct 26 2008, 07:20:57 PM) *

Dünyayı kurtaran adam. smile.gif

koptum vallaa biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Bazı arkadaşlar dante yazmış ama hiç tavsiye etmem. boxing.gif
+Quote Post
mimizmir
mesaj Oct 29 2008, 05:36:43 PM
İleti #13

Animated by mimizmir
Group Icon

Üye No.: 1,874

Zathura,
keyifli bir film.
+Quote Post
NetSpider
mesaj Nov 3 2008, 11:49:08 PM
İleti #14

...
Group Icon

Üye No.: 63,622

IMDB
» Serenity (2005)

Directed by: Joss Whedon
Genre: Action,Sci-Fi,Thriller
Tagline: Can't stop the signal.
Plot Outline: In the future, when a passenger with a deadly secret. Six rebels on the run. An assassin in pursuit...

User Rating: 8.0/10 (83,864 votes)
Runtime: 119 min
Awards: 4 wins & 5 nominations
Cast (first 5): Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin

IMDB: http://imdb.com/title/tt0379786/

Kimsenin bahsetmemiş olmasına şaşırdım.Fakat; IMDB puanının 8.0 olmasına bakmayın, çok kaliteli bir yapım da değil...
+Quote Post
Rıfat Solmaz
mesaj Nov 4 2008, 12:02:39 AM
İleti #15

Member
**

Üye No.: 19,847

QUOTE(dedeefendi @ Oct 28 2008, 12:15:16 AM) *

ilk aklıma gelenleri aklımda kaldığınca yazayım isteyenler yine araştırabilir;
"Apollo 13" Tom Hanks ve Kevin Bacon un oynadığı uyarlama. Bilim kurgu değil ama uzay filmi:)
"Mission to Mars" bir zamanlar mars fotoğraflarında görülen yüz şeklinden yola çıkılarak yapılmış zamanına göre pek de fena olmayan bir uzay bilim kurgusu.
"Dante 01" son dönem fransız filmi. Göya uzay gemisinde geçiyor ama bana göre tür açısından tam bir hayal kırıklığı diyebilirim.
"Stargate" Daha sonra SG-1 ve Atlantis dizileri olarak devamı ve filmleri çekilen muhteşem bir uzay bilim kurgusu. Ancak konu çoğunlukla yabancı bir gezegende geçiyor.
"Astronot Farmer" Nasa dan ayrlan bir çiftçinin çifliğinde uzay mekiği yapmasını anlatıyor. Çok fazla uzayda geçen bir film değil.
"Independence Day" bir zamanın ünlü uzaylıların dünyaya saldırması temasını işleyen alan abd nin kurtuluş gününe denk getirilen zamanının büyük bütçeli yapımlarından.
"Star Trek" filmleri ve dizileri apayrı bir evren zaten.
"Star Wars" filmleri, namı değer yıldız savaşları. Ben pek anlamasam da çok büyük fan kitlesi olan filmlerdir smile.gif
"Armageddon" bu kategoriye girer mi bilmem ama Bruce Willis abimiz dünyanın sonunu getirecek olan bir göktaşını havaya uçurur, ismini yanlış hatırlıyor da olabilirim smile.gif
"Signs" işaretler filmi uzaylıların tarlalarda bıraktığı garip işaretleri konu alarak başlar ve uzaylılarla dünyalıların savaşına kadar gider smile.gif baş rollerde Mel Gibson vardı sanırım. Konu uzaylılarla ilgili ama dünyada geçiyor.
"Solaris" Güneşi soğumaktan kurtarmak için yola çıkan bir uzay gemisi ve ekibini konu alıyor. Beni pek sarmayan fevkalade sıkıcı bir filmdi.
"Starship Troopers" 3 filmden oluşan ve uzaylı böceklerle gelişmiş dünyalıların savaşını konu eden bir film. İlk film fena değildi ama 2 ve 3 le hepten batırdılar diye düşünüyorum.
"Galactica" yanlış hatırlamıyorsam dizisinin ilk iki bölümünden müteşekkil bir film. Filmden sonra diziye atlama yapılabilir. Ben öle yapmıştım smile.gif
"Otostopçunun Galaksi Rehberi" uzay ve uzaylılarla geçen ama pek de olayın atmosferini alamadığım bir uzay komedi filmiydi doğru anladıysam.
"Pitch Black" Vin dieselin oynadığı bir başka uzay bilim kurgu filmi.
"Total Recall" Arnold abimizin Marsta geçen aksiyon dolu filmi.
"AVP" iki uzaylı yaratığın mücadelesi sırasında araka kalan insanları anlatan devamı da çekilen uzaylı filmi.
"Babylon 5" filmleri. Bazısının çevirilerine katkıda bulunduğum yine dizisi ile beraber izlenecek uzay filmlerindendir.
"Event Horizon", "Space Kowboys" ve " Red Planet" de yine aklımda kalanlardan.

Yanlış bilgi verdiysem affola ;)

Solaris konusunda bir yanlışlık var. Güneşi nükleer bümbayla yeniden canlandırmak için "kahramanca" güneşe doğru giden bir geminin öyküsünü anlatan ve kısa süredebe saçma bir hal alarak ruhani bir Alien filmine öykünen, her şeye rağmen güneşin sönmekte olan halinin etkinliğini fena olmayan bir biçimde anlatan bir film vardı. Ama o Solaris değil.
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 23rd November 2014 - 08:32:58 PM