left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Duyuru Yapmadan Önce Mutlaka Okuyunuz!

BitTorrent Duyuru Kuralları

• Bu oda torrent duyuruları için açılmıştır. Lütfen link ve altyazı istekleri, altyazı takibatı vb. işler için ilgili odaları kullanınız.
• Filmin duyurusunu yaparken filmin posterini (amazon.com ve moviemeter.nl 'de çoğunu bulabilirsiniz), imdb linkini ve nfo'sunu kesinlikle veriniz. Eğer imkanınız varsa sunuma ait birkaç SS vermeyi ihmal etmeyiniz.
• Torrent bölümünde her türlü sunuma yer verildiğinden dolayı (DVDRip,DVDScr,TC,TS,MP3,Oyun) başlıklarda detaylı bilgi veriniz.Lütfen link ismini başlığa yapıştırmayınız.Türkçe sunumlarda, başlıkta Türkçe karakterler kullanınız. Yabancı sunumlar için başlıklara filmin ait olduğu ülkenin uluslararası takısını ilave etmeyi unutmayınız.

Örnek: Rinne (2005) (DVDRip) *AC3* -Jp-
Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2006) (DVDRip) *AC3*


• Sunum konularının başlıklarında ve konu açıklamalarında tracker adreslerine yer verilmemelidir. Tracker adresi duyurunun içerisinde yer almalıdır.
• Yukarıdaki kuralları ihlâl eden başlık ve iletiler kısa sürede temizlenecektir. Forumu düzenli tutmanın hepimizin görevi olduğunu lütfen unutmayalım.


P2P Düzenleme Grubu


Grup Kızılırmak Albümleri (Keyro)

 
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Grup Kızılırmak Albümleri (Keyro) seperator Ayarlar V right
Bedreddin
mesaj May 5 2009, 04:37:51 PM
İleti #1


Advanced Member
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
İleti: 988
Katılım: 24-July 08
Nereden: İzmir
Üye No.: 63,493forum resmi


QUOTE
Grup Kızılırmak

Kızılırmak, 1990 yılında İlkay Akkaya, Tuncay Akdoğan ve İsmail İlknur tarafından kuruldu. Kızılırmak, şu anda çalışmalarını bağlamada İsmail İlknur, davulda Yaşar Aydın, bas gitarda Hüsamettin Küçük, gitarda Selçuk Yalçın ve solo vokalde İlkay Akkaya ile sürdürüyor. Klavye çalan Cengiz Akataş ise, yurtdışında öğrenim görmekte olduğu için, sadece yurtdışındaki çalışmalara katılıyor.

Grubun çeşitli süreçlerinde Metin Karaşahin (davul), Hüseyin Çelik (bağlama), Okan Kovancı (flüt), Göksun Doğan (klarnet), Coşkun Aksel (klavye), İlhan Karahan (bas gitar), Özkan Kurt (bas gitar) grupta yer aldılar.

İlk albümü olan "Ölüme De Tilili"nin ardından Ankara Birlik Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu Pir Sultan Abdal adlı oyunun müziklerini yaptı. İlkay Akkaya ve Tuncay Akdoğan da aynı oyunda oyuncu olarak yer aldı. Bu oyunda seslendirilen türküler "Geçmişten Geleceğe Pir Sultan Abdal" adlı albümle dinleyicilerle buluştu. Bu albümde Zeki Göker anlatıcı olarak yer aldı. 1992 yılında "Gidenlerin Ardından" adlı albüm yayınlandı. Bu albümde de Musa Anter anlatıcıydı. "Aynı Göğün Ezgisi", "Güneşin Olsun", "Pir Sultan'dan Nesimi'ye Anadolu Türküleri", "Çığlık", "Rüzgarla Gelen", adlı albümlerden sonra 1997'de "Günde Dün" yayınlandı. Bu albümde, ilk yılların ekonomik, dolayısıyla teknik yetersizliğinden dolayı bazı şarkılar üzerinde hayata geçirilemeyen düşünceler, yeni düzenlemelerle dinleyiciye sunuldu.

"Günden Dün" albümünden sonra grubun kurucularından Tuncay Akdoğan gruptan ayrıldı.Şu anda Serüvenciler adlı grupla müzik yaşamını sürdürüyor.

Kızılırmak, "Sır" adlı albümle müzik yolculuğuna devam etti. "Sır"dan sonra da, Şivan Perver'in de konuk sanatçı olarak yer aldığı "Gölge" albümü, kısa bir süre önce dinleyiciye sunuldu. Bu albümlerin yanısıra, grubun solisti İlkay Akkaya'nın "Kül" adlı solo albümü 1998'de yayınlandı. 2000 yılının Aralık ayında ise İlkay Akkaya'nın ikinci solo albümü olan "Unutma" sevenleriyle buluştu.

Adını Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil’in "Kızılırmak" isimli şiirinden alan grup, daha sonra da aynı şiiri ABT ile birlikte müzikal bir oyun olarak sahneledi. Ayrıca yurtdışında yine ABT ile birlikte İbrahim Kaypakkaya'nın yaşamının anlatıldığı "Güneşten Bir Parça" adlı oyunun müziği ile "Bir Küçük Bulut" adlı filmin müziğini yaptı.

Yurt ve dünya sorunlarına, ezilenlere karşı duyarlılıklarını, yaptıkları müzik çalışmalarıyla gösteren grup, birçok kurum ve kuruluşun etkinliğine de dayanışma amacıyla katıldı, destek oldu. Kızılırmak, yurtiçinde ve yurtdışında sayısız etkinlik, konser, dinleti ve festivallere katıldı. Kurulduğundan bu yana konserleri yasaklandı, üyeleri gözaltına alındı.

Kızılırmak'ın bir yanına daha değinmekte yarar var. O da, başka sanatçılar veya müzik gruplarıyla birlikte kolektif çalışmalar yapması, onlara gönüllü olarak destekte bulunmasıdır. Grubun yapmış olduğu kolektif çalışmalara örnek olarak, Grup Mavi, Ali Asker, Grup Hasat, Ekrem Ataer, Salkım Söğüt, Nevzat Karakış, Mayıs Rüzgârı gibi sanatçı ve grupların albümleri gösterilebilir.


forum resmi

forum resmi forum resmi forum resmi

forum resmi forum resmi forum resmi

forum resmi forum resmi forum resmi

forum resmi forum resmi forum resmi


User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
keyro
mesaj May 12 2009, 11:29:08 AM
İleti #2


Uzun İnce Bir Yoldayım...
Group Icon

Grup: Etkin Üye
İleti: 1,983
Katılım: 21-November 07
Üye No.: 63,272Teşekkürler Fuzûli Türkülere verdiğin destek için...
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
tarik4115
mesaj Jun 11 2009, 03:33:39 AM
İleti #3

Grup: Yeni Üye
İleti: 3
Katılım: 1-March 09
Üye No.: 83,996teşekkurler paylaşım için
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
umudovski
mesaj Jun 11 2009, 08:53:33 AM
İleti #4


Avukat
Group Icon

Grup: Veteran
İleti: 20,926
Katılım: 13-January 05
Üye No.: 21,548Harika bir sunum. Teşekkürler. flowers.gif
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
konrabat
mesaj Jun 11 2009, 09:04:54 AM
İleti #5


...
**

Grup: Üyeler
İleti: 276
Katılım: 12-February 09
Nereden: İstanbul
Üye No.: 69,760Teşekkürler,

Kızılırmak gibi, Yorum gibi grupların bu tarz derli toplu sunumlarını bulmak kolay olmuyor. Tüm albümlerine sahip biri olarak türkü severlere tavsiye olunur.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

 rss Basit Görünüm Şuan: 18th January 2017 - 06:06:26 PM