left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Dış ünitesiz klima

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Dış ünitesiz klima seperator Ayarlar V right
frazetta
mesaj Jun 8 2009, 09:45:48 AM
İleti #1

New Member
*

Grup: Üyeler
Üye No.: 15,041

Merhaba,
Bulunduğum yerde belediye, görüntü kirliliği yaratıyor diye klima takılmasına izin vermiyor. 20 metrekarelik bir odayı soğutmak için çözüm arıyorum; dış ünitesiz klima tavsiye eder misiniz? Teşekkürler.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
adagulen
mesaj Jun 8 2009, 10:36:54 AM
İleti #2

Member
**

Grup: Yeni Üye
Üye No.: 67,462

QUOTE(frazetta @ Jun 8 2009, 10:45:48 AM) *

Merhaba,
Bulunduğum yerde belediye, görüntü kirliliği yaratıyor diye klima takılmasına izin vermiyor. 20 metrekarelik bir odayı soğutmak için çözüm arıyorum; dış ünitesiz klima tavsiye eder misiniz? Teşekkürler.

Merhaba,
Ben de uzun süre dış üniteli klima performansını verebilecek bir dış ünitesiz klima aradım. Ancak bulamadım. Öncelikle bulursanız beni de haberdar edin lütfen smile.gif
Ancak geçen hafta gezerken ortam ısısını 10 dereceye kadar düşürebildiğini hem de havayı temizlediğini iddia eden Convair gördüm. İsterseniz bir inceleyin. Daha iyisini bulamazsam ben bunlardan bir tane alıp denemek istiyorum. Google dan Convair yazıp aratırsanız adreslere ulaşabilirsiniz.
+Quote Post
ironstone
mesaj Jun 8 2009, 11:16:38 AM
İleti #3

Wenda
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 69,236

QUOTE(adagulen @ Jun 8 2009, 11:36:54 AM) *

Ancak geçen hafta gezerken ortam ısısını 10 dereceye kadar düşürebildiğini hem de havayı temizlediğini iddia eden Convair gördüm. İsterseniz bir inceleyin. Daha iyisini bulamazsam ben bunlardan bir tane alıp denemek istiyorum. Google dan Convair yazıp aratırsanız adreslere ulaşabilirsiniz.

Ortam sıcaklığını 10 derece kadar düşürür deniyor. Yoksa dediğiniz gibi ortam sıcaklığını 10 dereceye kadar düşürebilen klima olduğunu pek sanmıyorum. biggrin.gif Convair klimalar genelde açık ortamlarda kullanılır.
Hepsiburada'daki Convair klimalar.
+Quote Post
SlaveMaster
mesaj Jun 8 2009, 11:34:25 AM
İleti #4

Member
**

Üye No.: 64,083

Dış ünitesiz klima oluyormu? Dış ünite olmadan nasıl bir çevrim olacakta soğutma yapılacakki?
+Quote Post
frazetta
mesaj Jun 8 2009, 12:07:55 PM
İleti #5

New Member
*

Teşekkürler,
Convair klimayı ben de görmüştüm ama tereddütlerim var, kullanmış olan tanıdığım yok o yüzden tavsiye almak istedim.
Bir de, cama ya da duvara delik açılarak dışarıya hortumla bağlanan tipleri var sanırım. Onları da araştırıyorum.
adagulen, bu problemi yakın zamanda çözmem gerekiyor. Bulduğum çözüm konusunda size bilgi vereceğimden emin olabilirsiniz:)
+Quote Post
brightblade
mesaj Jun 9 2009, 02:34:52 AM
İleti #6

.:Brightblade:.
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 20,440

Unico'nun Star'ını tavsiye ederim. Arkadaşım kasımpaşada restore edilen tarihi bir binaya mecburen takmıştı. O zamanlar araştırmıştık, en iyisinin unico'nun Sky'ı olduğuna karar vermiştik. Lakin sizin odanıza Star yeter. Fiyatları pahalı ama. 1200-1500 Euro arası. BTU değerine göre fiyatlar değişiyor.
+Quote Post
wes
mesaj Jun 9 2009, 08:23:15 AM
İleti #7

Gamer
**

Üye No.: 18,490

Konu Dışı:
Acaba hangi belediye orası? Çok merak ettim gerçekten. Bu sıcaklarda kendi binalarında hiç klima kullanmıyorlarmı ki?
+Quote Post
Mickey Mouse
mesaj Jun 9 2009, 09:36:46 AM
İleti #8

SSRI
Group Icon

Grup: Moderator
Üye No.: 66,889

Mobil klimalarda dış ünite bulunmamaktadır.Soğutucu gaz çeviriminden dolayı ısınan havayı dışarı atmanızı sağlayacak körüklü hortumu mevcuttur.Bu hortumu pencere camına açtıracağınız çıkış ile ısınmış havayı atmosfere verebilirsiniz.Bu klimanın en olmlu yönü sabit montaja gerek kalmamasıdır.Yani gündüz salonunuzu gece yatak odanızı iklimlendirebilirsiniz.Bir de fiyatı split klimalara göre daha makuldür..Tek ama en önemli sorunu soğumuş havayı ortama ileten fanın nispeten gürültülü çalışmasıdır.
Bulunduğunuz yerde Koçtaş varsa mobil klima satıyor diye biliyorum.
+Quote Post
kado
mesaj Jun 9 2009, 10:17:54 AM
İleti #9

Member
**

Üye No.: 1,404

Merhaba,

Kiralık evde oturmamdan ve duvar delme işleri ile uğraşmak istemediğimden portatif klima almak istiyorum. Convair magicool'u birkaç markette inceledim. Genelde içinde su bırakmadıklarından sadece vantilatör görevi görüyor ama içinde su olduğunda vantilatörden farkını daha iyi anlayabiliyorsunuz. Verdiği hava çok soğuk değil ancak siz de benim gibi buz gibi bir oda istemiyor sadece biraz daha serin bir ortam yeter diyorsanız yeterli gibi göründü bana. Sonuçta etrafımda kullanan yok ve denediğim markette hava çok sıcak sayılmazdı, kullanan arkadaşların yorumlarını duymak benim için çok belirleyici olacak. Sıcaktan gözümün döndüğü bir gün gidip bu ürünü alıp daha sonra da pişman olmak istemiyorum.

+Quote Post
Soldier_Of_Fortune
mesaj Jun 9 2009, 10:21:09 AM
İleti #10

A.A.T Üyesi

Üye No.: 18,499

Tarihi binalarda izin vermiyorlar klimalara.
Dış ünitesiz klimalardan verim alınabileceğini sanmıyorum.Kaçıncı katta oturduğunuz daire,evin bahçesi var mı?
+Quote Post
Mickey Mouse
mesaj Jun 9 2009, 10:31:38 AM
İleti #11

SSRI
Group Icon

Grup: Moderator
Üye No.: 66,889

Bahsettiğiniz cihaz klima ile performans yönünden mukayese edilebilecek gibi değil. Dahası klima değil.Mobil klima hakkında fikir versin diye buraya bakın.

Bu ileti Mickeymouse tarafından Jun 9 2009, 10:33:58 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
frazetta
mesaj Jun 9 2009, 11:08:04 AM
İleti #12

New Member
*

Unico ve dolce klimalar Convair'le kıyaslanınca üst seviye cihazlar. Ancak fiyatlar gerçekten çok yüksek.
Ön araştırmaları tamamladım bugün sahaya çıkmayı düşünüyorum:) Koçtaş önerisi için teşekkürler oraya da uğrayacağım.
Not: Kadıköy Belediyesi Caferağa Mah. bazı sokaklarda klima kullanımına izin vermiyor, ben de tam köşe binadayım ne bahçe ne balkon var. 2. kat ve güneşi de tam cepheden alıyor. Bu kış taşınırken işin bu yönünü hiç düşünemedim.
+Quote Post
peugeot206wrc
mesaj Jun 9 2009, 04:40:01 PM
İleti #13

Acemi Fotoğrafçı

Nereden: İstanbul
Üye No.: 57

Benim de bir günlük bir mobil klima tecrübem oldu. Öncelikle TV, film izlerken klimayı unutun, çünkü öyle bir gürültü var ki tüm zevkinizin içine ediyor. Benim de evim Nişantaşı Rumeli caddesi züerinde olduğu için dışarıya ünite yasak. Bende uzun uğraşlar sonucu yaklaşık 10 metrelik boru ile apartman boşluğuna üniteyi taktırarak salona klima koydurabildim.
Mobil klimanın dezavantajlarından bahsedeyim biraz,
1. Motor ünitesi cihazın içinde olduğu için gürültülü.
2. Odadan odaya taşımak kolaylık gibi görünse de motordan çıkan sıcak havayı ev dışına atmak için cihazı taşıyacağınız tüm odalara baca delikleri açmanız gerekli.
3. Eğer ortamda sigara içiliyorsa dış dünyadan hava alan bir ünitesi olmadığı için bir süre sonra verdiği hava sigara kokuyor.
4. Özellikle küçük evlerde çok fazla yer kaplıyor. (evim 65 m2, salonda bir koltukluk yer kaplamıştı)
5. Ne kadar normal klima mantığı ile çalışsa da normal bir klima kadar soğutmuyor.
+Quote Post
yoruk
mesaj Jun 9 2009, 06:12:23 PM
İleti #14

Allah bes baki heves...
Group Icon

Grup: Admin
Nereden: Nirvanaya gittim geleceğim.
Üye No.: 1,352

Ben yanlış mı biliyorum acaba? Klimalar hiçbir zaman dışardan sıcak havayı alıp soğutup içeriye göndermez. İçerdeki havayı devamlı devr daim eder. İçerdeki havayı alır dış üniteye gönderir, hava orda soğuduktan sonra iç ünitede içeriye üflenir?
+Quote Post
peugeot206wrc
mesaj Jun 10 2009, 02:37:45 AM
İleti #15

Acemi Fotoğrafçı

Nereden: İstanbul
Üye No.: 57

@yoruk
Ben yanlış biliyor olabilirim. Ancak normal klimada olmayan sigara kokusu bu klimada olmuştu. Belki de dandik bir klmayı bana kakaladıkları için olabilir. Eksik fltre vs..
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 24th November 2014 - 03:00:00 AM