left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Erkek Cüzdanı tavsiyeleri, önemli detaylar...

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Erkek Cüzdanı tavsiyeleri, önemli detaylar..., Marka, model, tarz... seperator Ayarlar V right
12TB0474
mesaj Nov 13 2009, 09:07:10 PM
İleti #1

Master

Grup: Üyeler
Üye No.: 84,448

Herkese selam arkadaşlar, erkek cüzdanları hakkında bir başlık bakındım bulamadım. Ne tarz cüzdan kullanıyorsunuz, cüzdanınızın olmazsa olmaz özellikleri nelerdir? Pantalon cebi cüzdanı, ceket, palto cebi cüzdanı ve diğerleri hakkındaki fikirleriniz nelerdir, sizlerde ne tipler var? Neden cüzdan taşıyorsunuz, marka, model tavsiyeleriniz nelerdir? Bir cüzdana en çok ne kadar ödersiniz?.. vs.
Dockers marka cüzdanlar var kaliteli deri , fiyatlar 70-100 lira seviyelerinde dolanıyor, caterpillar marka gördüm 50 lira seviyelerinde fiyatlar.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
fingolfin
mesaj Nov 13 2009, 09:27:53 PM
İleti #2

Advanced Member

Üye No.: 26,456

Benim iki tane cüzdanım var. Birisi yazlık. Yazın şort giyince ince ve küçük bir cüzdan lazım oluyor. Büyük bir cüzdan taşımak işkence oluyor benim için. Bu küçük cüzdanın altı tane kart gözü, iki tane nüfus cüzdanı alabilecek kadar büyük gözü, iki tane para bölmesi var. Zara'dan aldım. Kışları bile genelde bunu kullanıyorum. Bir tanede Desa'dan aldım. Zara olan ile kıyaslarsak çok daha fonksiyonel bir cüzdan. Boyutu çok büyük değil yinede. Bunu arada bir kullanıyorum. Bence cüzdanda önemli olan dayanıklılık, ki çoğunlukla verilen para ile tespit edilebilecek bir nitelik bu. 15 TL'lik cüzdandan hayır gelmez bence. İkincisi ise ne kadar ufak boyutlarda ne kadar çok fonksiyon sunabildiğidir. Cüzdan alma konusu ise çok sıkıcı. Bu ikisini alana kadar sinirlerim eridi. İkisinide cüzdan alma amaçlı değil, öylemesine çıktığım alışverişlerde aldım. Cüzdan aramak çok sıkıcı olabiliyor. Tavsiyem cüzdan alışverişini zamana bırakmak. Doğru cüzdan mutlaka karşınıza çıkıyor bir yerlerde biggrin.gif

Bu ileti fingolfin tarafından Nov 13 2009, 09:28:47 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Istanbul
mesaj Nov 13 2009, 10:03:53 PM
İleti #3

Mutluluk Abidesi.

Nereden: İstanbul
Üye No.: 63,421

Ben cüzdan yerine kartlık kullanmayı tercih ediyorum yanımda para olunca onu da arasına sıkıştırıyorum zaten öğrenci olduğum için tomar tomar para taşıma şansım yok biggrin.gif bana yetiyor.
+Quote Post
Karel Capek
mesaj Nov 13 2009, 10:46:57 PM
İleti #4

Alemşümul Suni Adamlar Fabrikası
**

Üye No.: 61,624

Aslında 2 sene öncesine kadar hiç taşımıyordum. Belki de hoşuma giden bir cüzdan görememiştim etrafımda. Onun yerine pasaport kılıfını cüzdan yerine kullanıyordum. Fakat bundan yaklaşık iki sene önce Anıtkabir'i ziyarete gitmiştim ve hatıra olarak saklayabileceğim bir şeyler almak istemiştim. smile.gif Bir de ne göreyim ? Tam istediğim boyutlarda cüzdan hemde sevdiğim bir renk "kahverengi" tongue.gif . 10 ya da 15 YTL vermiştim tam htırlayamıyorum. Artık yeni TL'lerde rahat sığıyor içerisine. En sevdiğim yanı boyutunun ufak olması ve yan cebimde (kaptı kaçtılar yüzünden lac.gif ) rahatlıkla taşıyabilmem. Markası Roka yazıyor. Cüzdan markalarından pek anlamamakla birlikte dikiş ve derisinin kaliteli olduğunu söyleyebilirim.
good.gif
Kısa kesiyorum ve fotoğraflarının size biraz yardımı dokunacağını düşünerekten buraya ekliyorum.

Bu ileti marmara34 tarafından Nov 13 2009, 11:08:00 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
balkir
mesaj Nov 13 2009, 10:55:24 PM
İleti #5

Member
**

Üye No.: 66,910

Desa kalite olarak çok iyidir, bundan önceki cüzdanım Desa'ydı, yıllarca bana mısın demedi.
+Quote Post
eozen81
mesaj Nov 13 2009, 11:03:31 PM
İleti #6

..addicted to the past..
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 1,779

Öyle "aman şu marka olsun, şöyle olsun böyle olsun" gibi bir amaç güderek cüzdan almam, kullanmam. Tabii zevk meselesidir, kaliteyi seven herkes cüzdanda da kalite arar.

Lâkin ben orta seviyede bir cüzdanın da standart şartlarda bir kullanımda kısa sürede yıpranacağını ya da kullanılamaz hale geleceğini sanmıyorum, o açıdan kendim de enine değil boyuna açılan bir cüzdan kullanıyorum, ama markası falan yok
+Quote Post
Trahald
mesaj Nov 13 2009, 11:11:41 PM
İleti #7

Master

Nereden: USA
Üye No.: 59,365

Şu linkteki Matraş marka cüzdanı 7-8 aydır kullanıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam, Palladium Alışveriş Merkezi'ndeki kendi şubesinden 35 Lira gibi bir tutara almıştım. Cüzdan, inanılmaz hafif ve küçük. Dolayısıyla taşıma açısından çok rahat. Ben çok memnunum. Üstelik herhangi bir sorun olduğunda, ücretsiz şekilde tamiratı yapılıyor. Bir kere, cüzdanımın iç kısmında küçük bir yırtık oluşmuştu. Sorgusuz sualsiz alıp, bir hafta sonra sapasağlam bir şekilde teslim ettiler.

Bu ileti Trahald tarafından Nov 13 2009, 11:12:14 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
RooKie
mesaj Nov 13 2009, 11:19:31 PM
İleti #8

Marjinal Faydasız
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 63,007

Tahtakalede gezerken birisi bana zorla bir cüzdan satmıştı başta içim atarak almadığım için pek ısınamamıştım ama sonraları hastası oldum smile.gif
Hakiki deri ve 3 parçaya ayrılıyor. Bir parçasına kartlar felan konuyor, diğerine bozuk para konuyor ve ehliyet, paso gibi sık sık çıkarılıp gösterilecek şeyler için şeffaf kılıfları var son parçada para koymak için ve ufak not defterinin takılabileceği bir yeri var. Gününe göre ihtiyaç duyacaklarımı yanıma alıyorum cebimde de gereksiz bir kalabalığa sebep olmuyor.

Tavsiyem bu tip kullanışlı bir cüzdan almanız.
+Quote Post
12TB0474
mesaj Nov 13 2009, 11:22:33 PM
İleti #9

Master

İçinde çıtçıtlı bozuk para gözü olan ya da fermuarlı gözü olan cüzdanlardan nefret ediyorum. Şuandaki cüzdanımda çıtçıt var smile.gif
+Quote Post
wet willy
mesaj Nov 13 2009, 11:32:00 PM
İleti #10

Skater
**

Üye No.: 28,390

http://cgi.ebay.com/Brand-New-OAKLEY-brown...=item1c0dc6cc63

geçenlerde burdan bunun siyahını almıştım .çok güzel gerçekten.
+Quote Post
Karel Capek
mesaj Nov 13 2009, 11:45:19 PM
İleti #11

Alemşümul Suni Adamlar Fabrikası
**

Üye No.: 61,624

QUOTE(12TB0474 @ Nov 13 2009, 09:22:33 PM) *

İçinde çıtçıtlı bozuk para gözü olan ya da fermuarlı gözü olan cüzdanlardan nefret ediyorum. Şuandaki cüzdanımda çıtçıt var smile.gif

Öyle ise tam size göre bir cüzdan var elimde biggrin.gif . Bunu 4 sene önce Ukrayna'da arkadaşım doğum günü hediyesi olarak almıştı. Yaklaşık 6 ay ya kullandım ya kullanmadım iç ceplerinin birinin deriye bağlı dikişi söküldü. Parasıyla rezil olmayan insanlarda yok değil hani. Ama iyi bir yönü vardı, mesela bunun bozuk para koyma bölümüyle ana bölümü arasında boşluk vardı ve ben belime kemer takarken bu boşluktan kemeri geçiriyordum. Bu şekilde bele takılan telefon kılıfı gibi cüzdan kullanıyordum biggrin.gif Pahalı bir şey olduğu kesin. Her neyse kısacası bu cüzdan hatıra olarak yaşamına devam ediyor smile.gif

Bu ileti marmara34 tarafından Nov 13 2009, 11:51:47 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
HeSanaL
mesaj Nov 16 2009, 03:57:45 AM
İleti #12

rögar kapağı
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Gilead
Üye No.: 9,790

Şu an kullandığım cüzdan ile birebir aynı olmasa da aşağıdaki adreste bulunan tarz cüzdanları beğeniyorum. Zaten şuanki cüzdanım ile arasında da büyük fark yok. Arka cebe tam oturuyor ve diğer tip cüzdanlara göre daha çok gereksiz şeyi koyabiliyorsunuz. biggrin.gif

http://cgi.ebay.com/Mens-Black-Genuine-Lea...=item4a9c357382
+Quote Post
12TB0474
mesaj Nov 16 2009, 06:25:29 PM
İleti #13

Master

Bugün tahtakale'de CAT ve DOCKERS marka cüzdanlar buldum bir dükkanda. Fiyatları 75 lira ama nakit alınırsa 60 liraya bırakıyorlardı. Hakikaten "ben kaliteli malım" diye basbas bağırıyor cüzdanlar. Bir tanede kafama göre model dockers buldum ama rengi denk getiremediğim için alamadım. Cat veya dockers cüzdan satılan dükkan bilen var mı istanbul'da, nereden bulsak?

Bu ileti 12TB0474 tarafından Nov 16 2009, 06:27:09 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
tweener0
mesaj Nov 16 2009, 06:35:30 PM
İleti #14

Member
**

Üye No.: 71,030

Deri anlamında Desa firmasının cüzdanları çok kaliteli ve kullanışlıdır.
Ayrıca ekonominizide pek sarsmaz.
+Quote Post
12TB0474
mesaj Nov 16 2009, 10:02:46 PM
İleti #15

Master

Şimdi onlarada baktım, 80 liradan aşağıya desa cüzdan bulamadım vallahi. Modelleri çok fazla klasik , ben biraz genç işi arıyorum, daha modern birşey arıyorum.
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 23rd November 2014 - 02:29:31 AM