left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

BS Player çift altyazı sorunu....

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > BS Player çift altyazı sorunu...., Bs player altyazı çift seperator Ayarlar V right
Hopeless1
mesaj Jan 23 2010, 05:15:55 PM
İleti #1

Hay bin kunduz aşkına....

Grup: Üyeler
Nereden: Ankara
Üye No.: 71,725

Merhaba arkadaşlar. uzun zamandır BS Player Pro v2.27.959 kullanıyor ve çok seviyordum.

BS.Player Pro v2.34.980 çıktığı zaman film islerken ileri geri almak için sağ ve sol tuşlara basınca 5-10 saniye ileri aldığı için geri kaldırıp eski versiyonu kurmuştum. Bu gün nasıl ve neden yaptım hala bilmiyorum ama en güncel versiyonu kurayım dedim kurdum. Codec güncellemeleri yapıldı ve olan ondan sonra oldu. Artık film izlerken alt yazıyı filmin içine gömülü gibi göstermeye başladı.

Resimde görüldüğü gibi iki alt yazı var. ben bunun alttaki sarı renklisinin kalmasını ve beyazın gitmesini istiyorum ama bir türlü başaramadım. -s tuşuna basınca benim sevdiğim yazı kayboluyor malesef. Sizin bildiğiniz bir yöntem varmıdır acaba?

Bir diğer sorumda film izlerken bu sağ ve sol tuşlarla filmi kaç saniye ileri geri alabileceğimizin ayarını nasıl yapabiliriz?

Bu ileti zisxiri tarafından Jan 23 2010, 05:41:32 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
onko83
mesaj Jan 23 2010, 05:24:54 PM
İleti #2

Member
**

Üye No.: 16,994

Direct vob sub programı (yeşil icona sahip) sağ altta çalışıyor olabilir. Eger o çalışıyorsa programı kapatığınızda beyaz altyazı gidecektir.
+Quote Post
Hopeless1
mesaj Jan 23 2010, 05:31:04 PM
İleti #3

QUOTE(onko83 @ Jan 23 2010, 05:24:54 PM) *

Direct vob sub programı (yeşil icona sahip) sağ altta çalışıyor olabilir. Eger o çalışıyorsa programı kapatığınızda beyaz altyazı gidecektir.

Üstadım valla ne desem boş... Teşekkürler. Allah ne muradınız varsa versin. Tuttuğunuz altın olsun. İnternetiniz Bir ömür boyu 100000 megabit sınırsız olsun inşallah....

Çok sevdiğim programdan soğumuştum neredeyse.... Malesef onu kapatamadım ama hide subtitles yapınca yazı gitti.

Peki acaba bu ileri ve geri almaların saniye ayarı hakkında bilginiz var mı?....
+Quote Post
onko83
mesaj Jan 23 2010, 05:46:52 PM
İleti #4

Member
**

Üye No.: 16,994

QUOTE(Hopeless1 @ Jan 23 2010, 05:31:04 PM) *

Peki acaba bu ileri ve geri almaların saniye ayarı hakkında bilginiz var mı?....

Ben BS player'ın v1.0 kullanıyorum. Anlayacağınız bayağı eski bir sürüm.
BS Player preferences sekmesinin içinde Key definitons kısmından tuş atamalarını yapabiliyorsunuz. Seek backward ve seek forward kısımları istediğiniz özelliklerin ayarlanacağı yerler. Yalnız bendeki sürümde bir kez bastığımda 5 saniye ileri git gibi bir ayar yok. Belki eski sürüm olmasından kaynaklanıyordur. Ancak Left yada right tuşuna uzunca basıldığında zaten saniye atlama işini hızlandırıyor.

+Quote Post
RooKie
mesaj Jan 23 2010, 05:47:48 PM
İleti #5

Marjinal Faydasız
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 63,007

Bende altyazı dosyası ile video dosyasının aynı klasörde olduğunda bu sorunun ortaya çıktığını farketmiştim. Farklı klasörlere çıkararak çözüyordum.
Bu yöntemi öğrendiğim iyi oldu teşekkürler...
+Quote Post
Hopeless1
mesaj Jan 23 2010, 06:25:41 PM
İleti #6

QUOTE(onko83 @ Jan 23 2010, 05:46:52 PM) *

Ben BS player'ın v1.0 kullanıyorum. Anlayacağınız bayağı eski bir sürüm.
BS Player preferences sekmesinin içinde Key definitons kısmından tuş atamalarını yapabiliyorsunuz. Seek backward ve seek forward kısımları istediğiniz özelliklerin ayarlanacağı yerler. Yalnız bendeki sürümde bir kez bastığımda 5 saniye ileri git gibi bir ayar yok. Belki eski sürüm olmasından kaynaklanıyordur. Ancak Left yada right tuşuna uzunca basıldığında zaten saniye atlama işini hızlandırıyor.

Siz sitedeki versiyonu kullanıyorsunuz anlaşılan... smile.gif

Dediğiniz bölümde ileri geri alma işlemini sadece başka tuşa atayabiliyoruz malesef. Yani ileri geri mikatını ayarlama bölümü yok. sad.gif

BS Player Pro v2.27.959 de film izlerken sağ ok veya sol ok tuşuna basınca 1 saniye ileri veya geri alırdı. Basılı tutuncada saniye saniye atlamaya devam ederdi. gerçekten film izlerken bazen gerekli olan bi özellik bence.

Yeni versiyonların hepsinde ileri yada geri tuşuna bir kere basınca 1 saniye sonra bir daha basarsanız 5 ve hatta 10 saniye ileri atlıyor ve bazı sahneleri kaçırıyoruz malesef.

Acaba bunun için başka başlık açsammı ki?... smile.gif)
+Quote Post
selcuk1709
mesaj Jan 23 2010, 10:00:31 PM
İleti #7

Master
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 30,252

Her seferinde "Hide Subtitles" ile uğraşmamak için;

Bsplayer-->Options-->Preferences-->Filter Management' den, "Allow Intermediate Filters" daki çek işaretini kaldırın. Ya da K-Lite Mega Codec Pack kullandığınızı varsayarak, "Manage Installed Codec And Filters" dan, DirectVobSub'ı disable edebilirsiniz.

forum resmi
+Quote Post
hayhan44
mesaj Jan 23 2010, 10:52:39 PM
İleti #8

Master
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: Gotham City
Üye No.: 27,262

* [,] Jump backward
* [.] Jump forward
(Default "Seconds to jump" is 10, but can be customized/redefined under "General settings")
* [arrow left] Seek backward
* [arrow right] Seek forward
* [Ctrl/F5] Fast forward *)
* [Ctrl/F6] Fast rewind *)
* [F5] Increase playback rate by 1%
* [F6] Decrease playback rate by 1%
* [Shift/F5] Increase playback rate by 10%
* [Shift/F6] Decrease playback rate by 10%

Yararlı olabilir
+Quote Post
Ornetorenk
mesaj Jan 23 2010, 11:08:35 PM
İleti #9

Force User
**

Üye No.: 63,444

QUOTE(RooKie @ Jan 23 2010, 07:47:48 PM) *

Ben de altyazı dosyası ile video dosyasının aynı klasörde olduğunda bu sorunun ortaya çıktığını farketmiştim. Farklı klasörlere çıkararak çözüyordum.
Bu yöntemi öğrendiğim iyi oldu teşekkürler...

Filmin olduğu klasörün içine "Subtitles" isimli bir dosya açıp altyazıyı buraya koyarsanız da aynı sorunu yaşarsınız, benden söylemesi. smile.gif
+Quote Post
L Lawliet
mesaj Feb 7 2010, 04:48:33 AM
İleti #10

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Grup: Validating
Üye No.: 87,985

Benim de çift altyazı kullanımıyla ilgili bir sorunum var. help.gif confused1.gif

BS Player 2.32 pro kullandığım versiyon. Bu sürümde de diğer sürümlerde de aynı şey başıma geliyordu zaten, şöyle ki;

Altta tr üste ing altyazı yaptığımda üstteki altyazı sürekli sorun çıkarıyor. Altyazı akarken eskisi gitmeyip yenisi onun üstüne geliyor. ss aldım orda altyazıdaki problemimi görebilirsiniz ama film ekranını göstermemiş ss. Sadece 'Tam ekran' yapınca sorun oluyor diğer hallerde normal akışında. smile.gif

Ekran kartıyla alakası olduğunu zannetmiyorum, diğer iki bilgisayarımda da aynı sorun çıkıyordu. Sizce sorun nerdedir? blink.gif

Bir de altyazının zamanlamasına da hiç dokunamıyorum ileri ya da geri alamıyorum programdan kaynaklı, bu ayrı bir sorun şimdiden karışmayayım en iyisi. smile.gif

Teşekkürler..

Bu ileti L Lawliet tarafından Feb 7 2010, 04:57:21 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Alexander
mesaj Feb 7 2010, 04:58:36 AM
İleti #11

zbahadir
Group Icon

Nereden: TRABZON
Üye No.: 654

QUOTE(onko83 @ Jan 23 2010, 05:24:54 PM) *

Üstadım valla ne desem boş... Teşekkürler. Allah ne muradınız varsa versin. Tuttuğunuz altın olsun. İnternetiniz Bir ömür boyu 100000 megabit sınırsız olsun inşallah....

Çok sevdiğim programdan soğumuştum neredeyse.... Malesef onu kapatamadım ama hide subtitles yapınca yazı gitti.

Yeni sürümlerde filmi pause durumuna aldığınızda sağ/sol tuşlarıyla filmi kare kare ileri veya geri alabiliyorsunuz. Bir ayarı varmı bilmiyorum ama her tıklama +1/-1 kare şeklinde gidiyor. İstenilen sahneler kolayca yakalanabilir.

+Quote Post
WhiteJAWS
mesaj Feb 7 2010, 01:32:20 PM
İleti #12

ฬђΨ ร๏ รεяi๏ยร¿
Group Icon

Nereden: İ.S.T.A.N.B.U.L :)
Üye No.: 63,555

QUOTE(Alexander @ Feb 7 2010, 04:58:36 AM) *

Yeni sürümlerde filmi pause durumuna aldığınızda sağ/sol tuşlarıyla filmi kare kare ileri veya geri alabiliyorsunuz. Bir ayarı varmı bilmiyorum ama her tıklama +1/-1 kare şeklinde gidiyor. İstenilen sahneler kolayca yakalanabilir.

Yeni sürümlerde onun ayarı olmasına vede ayarını yapmama rağmen
1 sn değilde 3-5-7 hatta 10-15 bile uçtuğu oluyor, sırf bu yüzde 2.24'ü kullnıyorum ben!
+Quote Post
Waldo
mesaj Feb 7 2010, 01:55:57 PM
İleti #13

Member
**

Üye No.: 63,505

Sağ ve sol tuşlarını sadece 1 sn ileri ya da geri almaya ayarlamak için;

"Seek by keyframe" önündeki işareti kaldırın.

İki altyazıyı birden oynatırken üstteki altyazının asılı kalmasını önlemek için;

Üstteki siyah banta denk gelmeyecek şekilde pozisyonunu ayarlayın.

Bu ileti shirak tarafından Feb 7 2010, 02:18:08 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Hopeless1
mesaj Feb 7 2010, 02:15:51 PM
İleti #14

Tüm yardımlarınız için kendi adıma teşekkürler.
Bu siteyi ve sizleri çok ama çok seviyorum..

Eski yeni versiyon yükle kaldır denemeleri sırasında Bsplayer eski ve aşık olduğum ayarlarıyla beni karşıladı. Artık uzuuuun ama çok uzun bir zaman bsplayer 2.27 versiyonuna devam edeceğim.... smile.gif)

+Quote Post
tolstoy
mesaj Feb 7 2010, 07:31:36 PM
İleti #15

Member
**

Üye No.: 64,282

Bsplayerda ikinci altyazıyı kolayca nasıl ekliyorsunuz?
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 28th November 2014 - 11:30:35 PM