left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Köpek kovucu arıyorum

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Köpek kovucu arıyorum seperator Ayarlar V right
doctor_jivago
mesaj Sep 22 2010, 08:36:52 AM
İleti #1

Selam sana Bosna, minnet sana Alija
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 10,369

Şu yaşa geldim ama köpek korkusunu bir türlü atlatabilmiş değilim. Dünyanın en uysal köpeği bile olsa sanki her an gırtlağıma atlayacakmış gibi hissediyorum ve yoluma bir köpek çıkınca hayattan soğuyacak ölçüde tırsıyorum. "Hayvanın gözlerine bakma" diyorlar ama bakmayınca da hayvanın ne yaptığını görmüyorum. Saldırırsa ne yapacağım? smile.gif
Neyse efendim, sadece köpeklerin duyacağı frekansta ses çıkarıp kaçıran cihazlar olduğunu biliyorum ama bunlardan en güveniliri ve en kesin sonuç verenini arıyorum. DAZER diye bir marka duydum ama nedir, ne değildir bilmiyorum. Aranızda kullanan varsa marka tavsiyesi alabilir miyim?
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
erkan
mesaj Sep 22 2010, 08:47:21 AM
İleti #2

Zıpkın düşünceler...
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: İmtihan Dünyası.
Üye No.: 25,995

Abi kötü bir durum. Konu hakkında bilgim de yok. Umarım seni rahatlatacak bir çözüm bulabilirsin. Çocuk denecek yaşlarda bir çoban köpeği ve askerden sonrada hakiki Kangal yetiştirmiştim. smile.gif
+Quote Post
doctor_jivago
mesaj Sep 22 2010, 08:51:26 AM
İleti #3

Group Icon

Kötü de laf mı? Köpekten korkanlar anlar hâlimden. Resmen ecel terleri döküyorum yahu. 7 yaşındayken köyde 8-10 tane çoban köpeği kovalamıştı smile.gif Ondan beri korkarım...
+Quote Post
aylavyu1903
mesaj Sep 22 2010, 08:53:20 AM
İleti #4

SaYKo

Grup: Üyeler
Nereden: küçük istanbul
Üye No.: 63,881

QUOTE(doctor_jivago @ Sep 22 2010, 09:36:52 AM) *

Şu yaşa geldim ama köpek korkusunu bir türlü atlatabilmiş değilim. ...."Hayvanın gözlerine bakma" diyorlar ama bakmayınca da hayvanın ne yaptığını görmüyorum. Saldırırsa ne yapacağım? smile.gif

doctor_jivago smile.gif

Günaydın ; Öncelikle geçmiş olsun =) Köpeğin yüzüne bakıp üstüne doğru yolda yürürseniz , yada yanından geçerken hıpızlı yürür yada koşarsanız daha fazla dikkatini çekersiniz. ( 20 üzerinde saldırgan köpek olan köy sakinlerinden edindiğim yöntemler oleyo.gif )

Bakmama kısmını fazla abartmayın ben abarttım geldi sol parmaklarımı yaladı ( ısırmadı ) ( Kangal köpeği ) smile.gif

Piyasada birçok kaliteli köpek savar var ve hakikaten 7-10 metre arası köpekler yaklaşmadan yolundan şaşırtıyor.

* Ama hayvanseverler bu cihazı kullananlara çok sinirleniyorlar. ( siz zaten sokak köpeklerinde kullanacaksınız onlarda bir canlı ama ne yapacakları belli olmuyor dediğiniz gibi.. )

İnternet üzerinde kullanıcıların yaptığı yorumlarda çoğu kişi * kullanmayın kullandırtmayın gizi yorumlarda bulunmuş.

Dazer marka köpek savarı alacağım zaman bazı olumsuz yorumlar sonucu vazgeçmiştim. Sanırım köpeğin saldırganlığına göre değişiyor biggrin.gif

Konunun takipçisiyim pitbull ları sokağa saldıklarından beri paranoyaklık başladı.

Not : doctor_jivago Petstop Outdoor diye marka ürün memmuniyetsizliğinde 30 gün içerisinde iade imkanı sağlıyormuş.
+Quote Post
erdemlix
mesaj Sep 22 2010, 08:58:32 AM
İleti #5

AntiNormal
**

Nereden: Neverland
Üye No.: 86,237

Şurada ve burada bahsedilmiş, tırsak hayvanlarda daha çok işe yarıyor anladığım kadarıyla.

Oturduğum mahallede ben de şikayetçiyim, olmadı biber gazı alacağım ama onun da mesafesi çok kısa. Yani hayvanla yakın temasa geçene kadar ben akıl sağlığımı nasıl koruyacağım diye bir endişem de var.

+Quote Post
aylavyu1903
mesaj Sep 22 2010, 09:06:30 AM
İleti #6

SaYKo

Nereden: küçük istanbul
Üye No.: 63,881

erdemlix

Biber gazı çok sakat , o kadar yakınlaştıktan sonra ne olacağı belli olmaz =) özellikle geç saatte ara sokaklarda artık köpekler çete halinde dolaşıyorlar hangi birine biber gazı sıkarız oleyo.gif

Köpek savar cihazların işe yaradığı kesin ama akıllarda soru bırakan tek şey ; neden bazı köpeklerde işe yaramıyor ?

Bu ileti aylavyu1903 tarafından Sep 22 2010, 09:06:45 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
doctor_jivago
mesaj Sep 22 2010, 09:10:47 AM
İleti #7

Group Icon

QUOTE(aylavyu1903 @ Sep 22 2010, 09:53:20 AM) *

Şu yaşa geldim ama köpek korkusunu bir türlü atlatabilmiş değilim. ...."Hayvanın gözlerine bakma" diyorlar ama bakmayınca da hayvanın ne yaptığını görmüyorum. Saldırırsa ne yapacağım? smile.gif

doctor_jivago smile.gif

Günaydın ; Öncelikle geçmiş olsun =) Köpeğin yüzüne bakıp üstüne doğru yolda yürürseniz , yada yanından geçerken hıpızlı yürür yada koşarsanız daha fazla dikkatini çekersiniz. ( 20 üzerinde saldırgan köpek olan köy sakinlerinden edindiğim yöntemler oleyo.gif )

Bakmama kısmını fazla abartmayın ben abarttım geldi sol parmaklarımı yaladı ( ısırmadı ) ( Kangal köpeği ) smile.gif

Piyasada birçok kaliteli köpek savar var ve hakikaten 7-10 metre arası köpekler yaklaşmadan yolundan şaşırtıyor.

* Ama hayvanseverler bu cihazı kullananlara çok sinirleniyorlar. ( siz zaten sokak köpeklerinde kullanacaksınız onlarda bir canlı ama ne yapacakları belli olmuyor dediğiniz gibi.. )

İnternet üzerinde kullanıcıların yaptığı yorumlarda çoğu kişi * kullanmayın kullandırtmayın gizi yorumlarda bulunmuş.

Dazer marka köpek savarı alacağım zaman bazı olumsuz yorumlar sonucu vazgeçmiştim. Sanırım köpeğin saldırganlığına göre değişiyor biggrin.gif

Konunun takipçisiyim pitbull ları sokağa saldıklarından beri paranoyaklık başladı.

Not : doctor_jivago Petstop Outdoor diye marka ürün memmuniyetsizliğinde 30 gün içerisinde iade imkanı sağlıyormuş.

Hayvansever arkadaşlar köpek korkumu tedavi edeceklerse hiç sorun değil, kullanmam dazer mazer. Onlar kendi işlerine baksın. Şu dazer'ı bir deneyeyim. Youtube'da videolarını izledim. Hayvan bayağı bayağı kaçıyor yahu smile.gif
+Quote Post
erdemlix
mesaj Sep 22 2010, 09:24:58 AM
İleti #8

AntiNormal
**

QUOTE(aylavyu1903 @ Sep 22 2010, 10:06:30 AM) *

erdemlix

Biber gazı çok sakat , o kadar yakınlaştıktan sonra ne olacağı belli olmaz =) özellikle geç saatte ara sokaklarda artık köpekler çete halinde dolaşıyorlar hangi birine biber gazı sıkarız oleyo.gif

Köpek savar cihazların işe yaradığı kesin ama akıllarda soru bırakan tek şey ; neden bazı köpeklerde işe yaramıyor ?

Bazı köpekler sağır oluyor sanırım. Yaşlı köpeklerde pek işe yaramadığı söylenmiş, bu da teoriyi destekliyor.

Ekleme:

Burada ve buradaki yorumlar da okunabilir.

Ekleme2:

Pili çabuk bitiyormuş. Cihazın düğmesine basılı tutmak değil de, basıp basıp çekmek lazımmış sese alışmaması için.

Bu ileti erdemlix tarafından Sep 22 2010, 09:46:27 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
HaTTaB
mesaj Sep 22 2010, 10:28:32 AM
İleti #9

Sinema mühim.
Group Icon

Üye No.: 33,229

Abi aynı sorun Bende de mevcut.
Gerçi köpekten köpeğe değişiyor Benimki, sevdiğim köpekler de oldu ama ne olursa olsun ürküyorum.
Toplum içinde pek hissettirmem korktuğumu ama tüm sokakta Benle sadece köpek varsa, vahşi batının düello sahnelerine dönüyor biranda etraf.
Şuana kadar o düello hiç yaşanmadı ama ne olacağı belli olmaz.

Hiç aklıma gelmemişti bu tip bir çare.
Hemen eğiliyorum konuya biggrin.gif

Bu ileti HaTTaB tarafından Sep 22 2010, 10:29:48 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
efsanerhan
mesaj Sep 22 2010, 10:35:20 AM
İleti #10

Master
Group Icon

Nereden: Ayaklarının üstünden...
Üye No.: 63,650

Duyduğuma göre, köpeğin en hassas yeri burnuymuş. Allah göstermesin, her hangi bir saldırdığı anında burnuna vurduğunuz zaman hemen kaçıyormuş. Artık ne kadar doğru bilmiyorum. thinking.gif
+Quote Post
erdemlix
mesaj Sep 22 2010, 10:37:24 AM
İleti #11

AntiNormal
**

QUOTE(efsanerhan @ Sep 22 2010, 11:35:20 AM) *

Duyduğuma göre, köpeğin en hassas yeri burnuymuş. Allah göstermesin, her hangi bir saldırdığı anında burnuna vurduğunuz zaman hemen kaçıyormuş. Artık ne kadar doğru bilmiyorum. thinking.gif

Hassas noktası köpek olan kişi için, köpeğin hassas noktasının yerini bilmek ne derece fayda getirir, bilmiyorum. sad.gif
+Quote Post
kkimber
mesaj Sep 22 2010, 10:50:02 AM
İleti #12

Member
**

Üye No.: 67,785

Şu yaşa geldim ama köpek korkusunu bir türlü atlatabilmiş değilim. Dünyanın en uysal köpeği bile olsa sanki her an gırtlağıma atlayacakmış gibi hissediyorum ve yoluma bir köpek çıkınca hayattan soğuyacak ölçüde tırsıyorum. "Hayvanın gözlerine bakma" diyorlar ama bakmayınca da hayvanın ne yaptığını görmüyorum. Saldırırsa ne yapacağım? smile.gif
Neyse efendim, sadece köpeklerin duyacağı frekansta ses çıkarıp kaçıran cihazlar olduğunu biliyorum ama bunlardan en güveniliri ve en kesin sonuç verenini arıyorum. DAZER diye bir marka duydum ama nedir, ne değildir bilmiyorum. Aranızda kullanan varsa marka tavsiyesi alabilir miyim?

yaşlı köpeklerde, sağırlaştıkları için pek işe yaramayabilir. bunu yerine bir köpek çiftliğine gidip yardım istersen korkunu yenmende yardımcı olacaklardır. olmazlarsa bizim arkadaşın köpek eğitim merkezine alırız eğitiriz mis gibi olursun smile.gif

Bu ileti kkimber tarafından Sep 22 2010, 10:54:11 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
ledzep
mesaj Sep 22 2010, 10:52:20 AM
İleti #13

Master
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 9,065

QUOTE(efsanerhan @ Sep 22 2010, 11:35:20 AM) *

Eğer köpek gözü dönmüş, saldırganlaştırılmış köpeklerden ise burnuna vurmayı bırakın ne olduğunu bile anlayamazsınız sizi ısırdığı zaman, çok hızlıdırlar. Köpeklerden korkan arkadaşlar bu tip anormal köpekler haricinde hırlamaya ve kovalanmaya maruz kalırlarsa yapmaları gereken iyice öfkelenip köpeğe diklenmektir ve üstüne yürümektir.

Şimdi birileri saçma diyebilir yazdıklarıma ama birçok defa bu durumla karşı karşıya geldim ve ben dellendiğim için köpekler saldırıdan vazgeçti.

İlk tecrübem sabahın köründe koşarken kereseteciye ait olan 3 köpek tarafından saldırıya uğramamdı. Birden hırlamalar ve havlamalar eşliğinde jet hızyla üzerime gelen üç köpek gördüm. Korkuyla donakaldım. Sonra ecel terlerindenmidir nedendir bilinmez, birden köpeklerin üstüne yürüyüp bağırıp çağırmaya başladım, tamamen refleks ile olan bir olay kontrolümü kaybetmişim diyebilirim. Bu sefer köpekler (dibime gelmiş olan) dona kaldı ve sustular. Ben öfke nöbetim bittikten sonra koşuma devam ettim ve köpekler hala yerlerinde duruyordu.

Daha sonra da buna benzer tecrübelerim oldu ve ilk seferkinin de verdiği cesaretle pek korku yaşamadan benzer tekniklerle köpekleri savuşturdum.

Ama bu yöntem dediğim gibi aşırı saldırganlaştırılmış Pitbull, doberman gibi köpeklerde işe yaramıyor, en azından bende yaramadı ve çok fena topukladım. smile.gif

Bu ileti ledzep tarafından Sep 22 2010, 10:53:09 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
efsanerhan
mesaj Sep 22 2010, 10:54:25 AM
İleti #14

Master
Group Icon

Nereden: Ayaklarının üstünden...
Üye No.: 63,650

Hassas noktası köpek olan kişi için, köpeğin hassas noktasının yerini bilmek ne derece fayda getirir, bilmiyorum. sad.gif

Ben ısırma anından bahsetmiştim. ohmy.gif Allah göstermesin, köpek ham diye ısırırken burnuna vuracakmışsın ki, bir daha ısırmasın biggrin.gif oleyo.gif
+Quote Post
mimizmir
mesaj Sep 22 2010, 11:04:34 AM
İleti #15

Animated by mimizmir
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 1,874

Dostum,
eşimde aynı senin gibi,
20m den köpek görse youlunu değiştirir,
apartman kapısının önünde köpek varsa, girmez tanıdık birini bekler.

Geçen yaz , yazlık alınca, malum köpek çok olur,
koruma amaçlı bu aletten aldım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDe...ductid=spordz08

izmirde bir çok yerde ve sokak köpeğinde denedim.

Sonuçlar:

*İri köpekler sakince kalkıp uzaklaşıyorlar,
*küçük köpekler huzursuzlanıyor, ne yapacaklarını bilemiyorlar, uzaklaşıyorlar,
*sağır ve yaşlı köpekler (bir tane var mahallede) aptal aptal bakınıyorlar.

DİKKAT: saldıran ve kuduz köpeklerde kullanmayın, daha da agresifleşiyorlar.
Bu kitapta yazıyor.

hanım bir kaç hafta yanında taşıdı, ancak sonra bıraktı, şimdi evde dolapta yatıyor, geçen gün baktım, pili de bitmiş.

iri bir cep telefonu kadar, üşenmem taşırım diyorsan faydası olacaktır.

.............................

+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 21st December 2014 - 08:50:59 AM