left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

YGS ve LYS İçin Kaynak Kitap Tavsiyesi

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > YGS ve LYS İçin Kaynak Kitap Tavsiyesi seperator Ayarlar V right
2Shy
mesaj Dec 22 2011, 02:40:08 PM
İleti #1

The blood is the life

Grup: Üyeler
Üye No.: 98,646

YGS ve LYS'ye hazırlık için konu anlatımlı çalışma kitapları almam gerekiyor yarında kitap almaya gideceğim ama şöyle bana konuları tam olarak öğretebilecek ayrıntılara boğmadan veya aşırı kasmadan açıklayacak kısaca adam gibi öğretebilecek iyi bir kaynak almak istiyorum aklımda olanlar şunlar:

Coğrafya: Fem, Güvender, EDAM

Sosyal Grup: Fem

Tarih Soru Bankası: Kararsızım ne tavsiye edersiniz?

Benim almayı düşündüğüm yayınevlerinin konu anlatımlı kitapları bunlar lakin sizlerin de önerilerinizi almak istiyorum.

Bu zorlu sınava doğru dürüst çalışabileceğim kaynaklar neler olmalı?

User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
latissimus
mesaj Dec 22 2011, 03:05:27 PM
İleti #2

New Member
*

Üye No.: 138,783

Femin kitaplarını öneririm gerek konu anlatımları gerek çözüm dvdli soru bankaları olsun diğer ygs-lys yayınlarından çok daha güzel.
+Quote Post
dracarys
mesaj Dec 22 2011, 03:26:23 PM
İleti #3

Master

Nereden: nikomedya
Üye No.: 94,740

Önce güvender ardından femin kitapları.Fem güvendere göre biraz daha zordur.O yüzden önce güvender çalışılmalı bitirdikten sonra feme geçilmeli.Bu 2 si bittikten sonra başka kaynaklara yönelinebilir.
İyi bir başarı için fem ve güvender kitapları bitirilmeden sınava girmemek lazım.Muhakkak bu 2 yayının önce konu kitapları daha sonra soru bankaları bitirlmelidir.
+Quote Post
2Shy
mesaj Dec 22 2011, 04:03:34 PM
İleti #4

The blood is the life

Cevaplar için teşekkür ederim. Coğrafya için iki şık arasında gidip gelmekteyim çünkü Fem'in konu anlatımlı kitabı hem YGS hem de LYS konularını birden kapsıyor yani bu bakımdan düşünürseniz iki sınavında konularını aynı kitaptan çalışıyorsunuz lakin Güvender'in bütün kitapları YGS LYS olarak ikiye ayrılmış durumda ama tabii yine de duruma sadece böyle yaklaşıp konuyu çalışırken bocalamak istemem.

Ben şimdi şöyle düşünüyorum; EA2'den sınava gireceğim için Coğrafya hem YGS hem de LYS çalışmak zorundayım aynı şekilde Sosyal Grupta dahil buna.

Fem'in Coğrafya ve Sosyal Grubunu alayım diyorum çünkü YGS+LYS konularını aynı kitapta toplaması bana tek kitap almak açısından avantajlı görünüyor lakin iki konuyuda bu kaynaktan çalışmak doğru bir strateji olur mu?

Bir de Tarih için soru bankası önerseniz var ya oleyo.gif
+Quote Post
2Shy
mesaj Dec 22 2011, 04:27:35 PM
İleti #5

The blood is the life

QUOTE(dr12345esk @ Dec 22 2011, 03:26:23 PM) *

Önce güvender ardından femin kitapları.Fem güvendere göre biraz daha zordur.O yüzden önce güvender çalışılmalı bitirdikten sonra feme geçilmeli.Bu 2 si bittikten sonra başka kaynaklara yönelinebilir.
İyi bir başarı için fem ve güvender kitapları bitirilmeden sınava girmemek lazım.Muhakkak bu 2 yayının önce konu kitapları daha sonra soru bankaları bitirlmelidir.

Önce Güvender sonra Fem çalışmalı derken birinin konu anlatımı diğerinin soru bankası şeklinde mi yani? Ya da YGS konularını Güvender'den LYS konularını ise Fem olarak mı çalışılmalı?
+Quote Post
mutlukedi
mesaj Dec 22 2011, 04:39:08 PM
İleti #6

Member
**

Üye No.: 90,266

Başarı için zorunlu olarak çalışman gereken kaynaklar yok. Ben ne güvender ne de fem çalıştım. Sınavdan da gayet başarılı bir sonuçla ayrılmıştım. Kendinizi sınırlandırmayın. 2008'de girmiştim sınava. O yüzden size kaynak öneremeyeceğim ama naçizane şu tavsiyelerde bulunabilirim: coğrafya, edebiyat ve geometride bol soru çözün (özellikle edebiyatta soru çöze çöze öğreniyorsunuz çoğu şeyi, geometride ise hız kazanırsınız soru çözerek.), matematikte konuları iyi kavramaya çalışın önce, sonra netlerin artacaktır zaten. (konuları kavramadan soru çözerseniz pek faydalı olmaz.)

Piyasadaki soru bankaları işini görür tarih için. Hatta satın alacağın yerde hangi kaynağın çok sattığını sorarak o kaynağı da alabilirsin.

+Quote Post
Hiro
mesaj Dec 22 2011, 04:56:31 PM
İleti #7

Scott Tenorman Must Die!
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: 35,5
Üye No.: 68,370

Tarih LYS için Pianalitik Konu Anlatımlı kitabı öneririm.
+Quote Post
2Shy
mesaj Dec 22 2011, 09:12:31 PM
İleti #8

The blood is the life

Eksik olmayın önerileriniz için smile.gif
+Quote Post
tarumoloji
mesaj Dec 22 2011, 09:15:39 PM
İleti #9

Gözlerini Kırpmayı Unutma

Nereden: Dünya
Üye No.: 34,362

Coğrafya: Ateş yayınları, Esen yayınları kitapları, Testgrup(TG) yaprak testleri.

Dara düşersen bunlarda iyidir. smile.gif
+Quote Post
king crimson
mesaj Dec 22 2011, 09:23:51 PM
İleti #10

buubs
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 63,464

Güvender tavsiye edilmiş ama ben tavsiye etmem, inanılmaz saçma soruları oluyor, üstelik biraz da kolay. Ben denemelerini almıştım da çok ama çok saçma soruları oluyordu, fizikte artezyen, fay hattı ile ilgili soruya bile denk geldim smile.gif Ayrıca matematik soruları da, daha önce ÖSS'de hiç görülmemiş sorulardan oluşuyor neredeyse, çok abartılı sorular yanında çok basit sorularda oluyor ama çıkmış sorularda ben o tip soruları neredeyse hiç görmemiştim.

Benim tavsiyem; Birey, Pianalitik ve Fem... Körfezin video çözümlü yaprak testleri de çıktı, 48 testlik falan her ders için. Çözmedim ama çözümlü olması güzel bir şey, bunları da deneyebilirsiniz smile.gif
+Quote Post
2Shy
mesaj Dec 22 2011, 09:40:37 PM
İleti #11

The blood is the life

Coğrafyayı Ateş Yayınlarından Doğu Ateş'in Coğrafya konu anlatımlı kitabını almaya karar verdim.

Şimdi kaldı geriye Sosyal Grup. Önceden dediğim gibi aklımda Fem var bunun dışında Birey, Esen veya Pi Analitik var alternatif olarak deneyimleriniz doğrultusunda ne tavsiye edersiniz?

QUOTE(Akıncı @ Dec 22 2011, 09:23:51 PM) *

Güvender tavsiye edilmiş ama ben tavsiye etmem, inanılmaz saçma soruları oluyor, üstelik biraz da kolay. Ben denemelerini almıştım da çok ama çok saçma soruları oluyordu, fizikte artezyen, fay hattı ile ilgili soruya bile denk geldim smile.gif Ayrıca matematik soruları da, daha önce ÖSS'de hiç görülmemiş sorulardan oluşuyor neredeyse, çok abartılı sorular yanında çok basit sorularda oluyor ama çıkmış sorularda ben o tip soruları neredeyse hiç görmemiştim.

Benim tavsiyem; Birey, Pianalitik ve Fem... Körfezin video çözümlü yaprak testleri de çıktı, 48 testlik falan her ders için. Çözmedim ama çözümlü olması güzel bir şey, bunları da deneyebilirsiniz smile.gif

YGS matematik için Güvender konu anlatım ktabını almıştım yahu sen böyle yazınca içime kuşku düştü şimdi thinking.gif
+Quote Post
king crimson
mesaj Dec 22 2011, 11:11:06 PM
İleti #12

buubs
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 63,464

Ben denemelerinden bahsetmiştim, kitaplarla ilgili bir bilgim yok smile.gif Ama denemelerinden uzak durun biggrin.gif
+Quote Post
oceka
mesaj Dec 22 2011, 11:13:44 PM
İleti #13

Django

Nereden: İstanbul
Üye No.: 108,372

Hocam coğrafya için "edam yayınları"nın coğrafya konu özetlisini çok öneriyorlar. ben yarın ilk iş olarak edam yayınlarını alıcam.
+Quote Post
dracarys
mesaj Dec 22 2011, 11:31:17 PM
İleti #14

Master

Nereden: nikomedya
Üye No.: 94,740

QUOTE(2Shy @ Dec 22 2011, 04:27:35 PM) *

QUOTE(dr12345esk @ Dec 22 2011, 03:26:23 PM) *

Önce Güvender sonra Fem çalışmalı derken birinin konu anlatımı diğerinin soru bankası şeklinde mi yani? Ya da YGS konularını Güvender'den LYS konularını ise Fem olarak mı çalışılmalı?

Önce güvender konu anlatımını çalışırsın daha sonra fem konu anlatımına geçersin.Soru bankaları içinde aynı önce güvender sonra fem soru bankasına geçersin.Duruma göre konuya hakim olduğun derslerde 1 konu anlatımını da alabilirsin.Güvender matematik konu anlatımı efsane kitapdır şaşma derim bundan.Sayısal dışındaki öğrenciler için idealdır.
Tabi çalışma stiline ve hedefine göre değişir.Hedefin yüksekse 1 haftada bir kitap bitirebiliyorsan bu strateji işe yarar.
Ayda 1 kitap bitiriyorsan başka bir strateji denemen lazım.Sonuçta konu anlatımı kitaplarını netlerine göre tekrar etmen de gerekecektir.
+Quote Post
cashbala
mesaj Dec 23 2011, 04:59:21 AM
İleti #15

Matematikçi

Nereden: Eskişehir
Üye No.: 28,056

Anladığım kadarıyla sözel alandan tercih yapacaksınız.
Güvender'in soru bankaları ve denemeleri için orta seviye diyebiliyorken konu anlatımlı kitabı için aynı şeyler geçerli değil.
Aslına bakarsanız bütün kitaplar için geçerli bir durum bu.Konu anlatımlı kitapların çözümlü soruları dışındaki sorular gayet zorlayıcı olur.
Matematik olarak FEM İlk Adım kitabını alabilirsiniz.İsmine bakıp aldanmayın.İçinde gayet zor sorularda var ancak öğretici nitelikte bir kitaptır.İnce olduğu için bitirmesi de kolay gelecektir.
Matematik kitaplarında Birey,Esen ve Pi Analitikten mümkün olduğunca uzak durun.Sözel öğrenci için iş eziyete dönüşebilir.
Matematik öğretmeniyim bu arada.Takıldığınız ve sormak istedikleriniz olursa çekinmeyin.
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 22nd December 2014 - 02:35:53 AM