left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> BÖLÜM KURALLARI

1. Bu bölümde kullanıcılarımız belirli kategori ve konuya yönelik film tavsiyelerinde bulunabilir veya tavsiye isteyebilirler.
2. Yapılan tavsiyeler mutlaka kullanıcıların izlediği filmler olması gerekmektedir.
3. İkinci madde uyarınca sadece imdb adresinin verildiği iletiler yasaktır.
4. Yine ikinci madde uyarınca tavsiye edilen yapımlar hakkında spoiler içermeyen, kısaca konusu ve neden tavsiye edildiğine dair -birkaç cümleyle dahi olsa- açıklama yapılması zorunludur.
5. Bir iletide 3'ten fazla film tavsiyesinde bulunulamaz.
6. Forumun genel kuralları da ayrıca açılan bu başlıklar için geçerlidir ve yukarıdaki kurallara aykırı veya genel forum kurallarına aykırı iletiler kaldırılacaktır.

Eski Mısır Temalı Filmler

 
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Eski Mısır Temalı Filmler, Eski Mısır filmleri arşivi seperator Ayarlar V right
KaRa AyiN
mesaj Apr 13 2012, 11:56:28 AM
İleti #1


Stargate
**

Grup: Üyeler
İleti: 210
Katılım: 8-March 10
Üye No.: 102,407Günümüz modern yaşantısı içinde, Eski Mısır daima cezbedici ve ilgi çekici bir unsur olmuştur. Pek çoğumuz, bu büyük ve gizemli uygarlığa yönelik karşı konulamaz bir merak ve hayret besliyoruz. Eski Mısır tutkunları için, bu büyük tarihle ilgili tüm filmleri bir başlık altında sunmaya karar verdim. Meraklıları için büyük bir kaynak olması dileğiyle...

IMDB
» Stargate (1994)

Stargate (1994)
Yönetmen: Roland Emmerich
Tür: Action,Adventure,Sci-Fi
Ülke: France, USA
Konu: An interstellar teleportation device, found in Egypt, leads to a planet with humans resembling ancient Egyptians who worship the god Ra.
Puan: 6.8/10 (70,299 oy)
Süre: 121 Dk.
Oyuncular (ilk 10): Kurt Russell, James Spader, Alexis Cruz, Viveca Lindfors, Mili Avital, John Diehl, Leon Rippy, Carlos Lauchu, Djimon Hounsou, Erick Avari

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0111282/


QUOTE
Mısır tarihi uzmanı arkeolog Dr. Daniel Jackson, araştırmaları sırasında çok eski bir geçit bulur. Bu geçit, başka bir gezegene açılmaktadır.

Albay O'Neil komutasındaki bir grup askerle birlikte geçitten diğer tarafa geçerler. Eski mısırı andıran bu gezegen, androjen yarı tanrı RA tarafından yönetilmektedir. Acımasız RA'nın eline düşen ekibin, kurtulmak için RA'yı altetmesi gerekecektir.


IMDB
» Land of the Pharaohs (1955)

Land of the Pharaohs (1955)
Yönetmen: Howard Hawks
Tür: Drama,History
Ülke: USA
Konu: A captured architect designs an ingenious plan to insure the impregnability of tomb of a self-absorbed Pharaoh, obsessed with the security of his next life.
Puan: 6.6/10 (1,580 oy)
Süre: 105 Dk.
Oyuncular (ilk 10): Jack Hawkins, Joan Collins, Dewey Martin, Alex Minotis, James Robertson Justice, Luisella Boni, Sydney Chaplin, James Hayter, Kerima, Piero Giagnoni

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0048283/


QUOTE
Piramitlerin inşa edilmesini konu alan, epik bir hikayeden yola çıkarak senaryolaştırılmış filmde Jack Hawkins firavunu oynarken, Joan Collins firavunun eşi rolünü üstleniyor. Özellikle süpriz sonuyla izlemeye değer.


IMDB
» Cleopatra (1963)

Cleopatra (1963)
Yönetmen: Joseph L. Mankiewicz
Tür: Biography,Drama,History
Ülke: UK, USA, Switzerland
Konu: With Elizabeth Taylor, Richard Burton, Rex Harrison, Pamela Brown. Historical epic. The triumphs and tragedy of the Egyptian queen, Cleopatra.
Puan: 6.8/10 (11,228 oy)
Süre: 192 Dk.
Oyuncular (ilk 10): Elizabeth Taylor, Richard Burton, Rex Harrison, Pamela Brown, George Cole, Hume Cronyn, Cesare Danova, Kenneth Haigh, Andrew Keir, Martin Landau

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0056937/


QUOTE
Elızabeth Taylor, Richard Burton ve Rex Harrıison bu sürükleyici güç ve ihanet hikayesinde, Nil'in efsanevi kraliçesinin Julius Caesar ve Marc Anthony'i fethetmesini canlandırıyor. Roma'nın en iyi askerlerinden iki tanesini baştan çıkaran ve tarihin akışını değiştiren güzel kraliçenin unutulmaz hikayesinin portresi. Nefes kesici setlere ve ihtişama sahip bu film, sinematografi, sanat yönetmeni, kostüm, set ve özel efektler dalında oscar kazandı. CLEOPATRA; Braveheart ve Titanic gibi destansı romantik maceralar geleneğinin en görkemlisi.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
KaRa AyiN
mesaj Apr 13 2012, 01:17:44 PM
İleti #2


Stargate
**

Grup: Üyeler
İleti: 210
Katılım: 8-March 10
Üye No.: 102,407IMDB
» The Ten Commandments (1956)

The Ten Commandments (1956)
Yönetmen: Cecil B. DeMille
Tür: Adventure,Drama,History
Ülke: USA
Konu: With Charlton Heston, Yul Brynner, Anne Baxter, Edward G. Robinson. The Egyptian Prince, Moses, learns of his true heritage as a Hebrew and his divine mission as the deliverer of his people.
Puan: 7.8/10 (26,780 oy)
Süre: 220 Dk.
Oyuncular (ilk 10): Charlton Heston, Yul Brynner, Anne Baxter, Edward G. Robinson, Yvonne De Carlo, Debra Paget, John Derek, Cedric Hardwicke, Nina Foch, Martha Scott

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0049833/


QUOTE
Film, insanlarını özgürlüklerine kavuşturmak için ayrıcalıklı bir hayata sırtını dönen Hz. Musa'nın (Charlton Heston) hayatını anlatmaktadır. Hz. Musa bebekken firavunun kızkardeşi tarafından bulunup saraya getirilir. Sarayda prens olarak yetişen Hz.. Musa iyiliği ve adaleti ile kısa zamanda sevilir ve tahtın mirasçısı olarak görülmeye başlanır. Kardeşi Ramses ile çekişmesi nedeni ise Prenses Nefertiti dir.

Hz. Musa gerçekte İsrailoğulları'ndan olduğunu öğrenince ülkede haksızlığa ve kötülüğe maruz kalan, köle hayatı yaşayan bu kavmi korumaya karar verir. Sonunda onlarla birlik olup Mısır'ı terkeder ve bunlar olurken tanrı tarafından gelen 10 emirle birlikte peygamber olur. Kavmiyle beraber Ramses'i aşarak kutsal kitaplarda anlatıldığı gibi Kızıldeniz'i aşar.

Çekimleri Mısır'da yapılan The Ten Commandments için çok büyük film setleri kullanılmıştır.


IMDB
» Immortel (ad vitam) (2004)

Immortel (ad vitam) (2004)
Yönetmen: Enki Bilal
Tür: Animation,Action,Crime
Ülke: France, Italy, UK
Konu: In the distant future, Earth is occupied by ancient gods and genetically altered humans. When a god is sentenced to death he seeks a new human host and a woman to bear his child.
Puan: 5.9/10 (12,095 oy)
Süre: 103 Dk.
Oyuncular (ilk 10): Linda Hardy, Thomas Kretschmann, Charlotte Rampling, Yann Collette, Frédéric Pierrot, Thomas M. Pollard, Joe Sheridan, Corinne Jaber, Olivier Achard, Jerry Di Giacomo

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0314063/


QUOTE
23'üncü yüzyılın başları... New York şehrinin üçüncü seviye bölgelerinden birinde mavi saçlı, mavi gözyaşı ile ağlayan bir kadın yaşamaktadır. Adı Jill Bioskop'tur. Horus; şahin başlı tanrı, evrenin diğer ucundan onunla buluşmaya gelecektir... Fakat onun bundan henüz haberi yoktur. Lordlar Horus'u ölüme mahkum etmişlerdir. Yaşayacak sadece 7 günü kalan Horus, bu zaman içinde Jill'i şehrin labirentlerinde bulup baştan çıkarmalıdır. Bunu gerçekleştirebilmek için bir insan bedenine ihtiyacı olan Horus, eski bir politik suçlu olan Alcide Nikopol'ü seçer. Nikopol 30 yıl önce New York'un segmentlerine ayrılması ile ilgili detaylı bilgiye sahip olduğu için dondurularak cezalandırılmıştır. Horus, Nikopol ve Jill Bioskop... Bedenleri, sesleri ve hatıraları birbirine karışmış garip bir üçlü... Beklenmeyen ve ortaya çıkan tek şey ise aşk olacaktır. Bu arada tanrıların piramidi Manhattan'ın gökyüzüne varmıştır. Uzaylılarsa gökdelenlerin tepesinde gizli bir plan yapmakta ve birinci seviyede insan olmayan bir seri katil sokaklarda dolaşmaktadır. Tüm bu olaylar seçimlerin yaklaşmakta olduğu şehrin senatörü Kyle Allgood Jr. ve yarı hayatlı polis Jonathan Froebe'yi korkutmak ve harekete geçirmek için yeterli olmuştur...


IMDB
» Tale of the Mummy (1998)

Tale of the Mummy (1998)
Yönetmen: Russell Mulcahy
Tür: Adventure,Fantasy,Horror
Ülke: USA, Luxembourg, UK
Konu: Centuries ago, under the sands of ancient Egypt, a prince was buried and his tomb eternally curses so that no man would ever again suffer from his evil ways...
Puan: 3.6/10 (1,796 oy)
Süre: 88 Dk.
Oyuncular (ilk 10): Jason Scott Lee, Louise Lombard, Sean Pertwee, Lysette Anthony, Michael Lerner, Jack Davenport, Honor Blackman, Christopher Lee, Shelley Duvall, Gerard Butler

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0127919/


QUOTE
Yüzyıllar öncesinde eski Mısır'da kötülüğüyle nam salmış bir prens kumların altına gömülür ve eğer mezarı açılırsa insanlar kehanetin gerçekleşmesiyle lanetlenecektir. Asırlar sonra araştırma yapan bir grup arkeolog mezarın lanetli mühürünü kırar ve lanet herkese bulaşır. Mezarında yazan kehanet gerçekleşene kadar Talos vücudunu tamamlayamayacaktır.


Bu ileti KaRa AyiN tarafından Apr 13 2012, 01:27:25 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
KaRa AyiN
mesaj Apr 19 2012, 02:27:12 PM
İleti #3


Stargate
**

Grup: Üyeler
İleti: 210
Katılım: 8-March 10
Üye No.: 102,407IMDB
» The Awakening (1980)

The Awakening (1980)
Yönetmen: Mike Newell
Tür: Horror,Thriller
Ülke: UK
Konu: An archeologist discovers his daughter is possessed by the spirit of an Egyptian queen. To save mankind he must destroy her.
Puan: 4.6/10 (965 oy)
Süre: 105 Dk.
Oyuncular (ilk 10): Charlton Heston, Susannah York, Jill Townsend, Stephanie Zimbalist, Patrick Drury, Bruce Myers, Nadim Sawalha, Ian McDiarmid, Ahmed Osman, Miriam Margolyes

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0080402/


QUOTE
Kızının içine bir Eski Mısır Kraliçesinin ruhu giren arkeolog, dünyayı kurtarmak için bu ruhu yok etmelidir.


IMDB
» She (1965)

She (1965)
Yönetmen: Robert Day
Tür: Adventure,Fantasy,Romance
Ülke: UK
Konu: An Edwardian archaeologist and two companions stumble upon a lost city in East Africa, run by a beautiful queen whose love holds the promise of immortality.
Puan: 5.7/10 (1,187 oy)
Süre: 106 Dk.
Oyuncular (ilk 10): Ursula Andress, Peter Cushing, Bernard Cribbins, John Richardson, Rosenda Monteros, Christopher Lee, André Morell, Princess Soraya, Julie Mendez, Lisa Peake

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0059710/


QUOTE
Bir arkeolog ve 2 arkadaşı, Mısır'da kayıp bir şehir bulurlar. Burada sevgilisine verdiği ölümsüz aşk sözünü tutan bir kraliçeye rastlayacaklardır. Türkçe'ye Ateşin İlahesi diye çevrilmişti.


IMDB
» The Egyptian (1954)

The Egyptian (1954)
Yönetmen: Michael Curtiz
Tür: Drama,History
Ülke: USA
Konu: In eighteenth-dynasty Egypt, Sinuhe, a poor orphan, becomes a brilliant physician and with his friend Horemheb is appointed to the service of the new Pharoah...
Puan: 6.3/10 (1,376 oy)
Süre: 139 Dk.
Oyuncular (ilk 10): Jean Simmons, Victor Mature, Gene Tierney, Michael Wilding, Bella Darvi, Peter Ustinov, Edmund Purdom, Judith Evelyn, Henry Daniell, John Carradine

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0046949/


QUOTE
18. hanedanlık zamanında geçen filmde, Sinuhe'nin maceraları anlatılmaktadır.


Bu ileti KaRa AyiN tarafından Apr 19 2012, 02:28:08 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

 rss Basit Görünüm Şuan: 20th January 2017 - 09:57:33 PM