left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Oda Kuralları

Sağlık odasının amacı üyelerimizin sağlık konusunda merak ettikleri noktaları aydınlatmaktır. Başlık herhangi bir tanı/teşhis/tedavi amacı gütmemektedir. Sorularınıza Cevap verecek olanlar da sizler gibi üye'ler oldukları için sorunuza cevap verilmesi gibi bir şart yoktur, aksi davranışlarda bulunan üyeler forumdan uzaklaştırılacaktır.

Sakal dökülmesi - sakal kıran

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Sakal dökülmesi - sakal kıran, Tedavisi? seperator Ayarlar V right
holywars
mesaj May 21 2012, 09:37:00 AM
İleti #1

Koreli güzellerle
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Bilmiyorum, kayboldum
Üye No.: 59,960

Hayatimda bana gelmesini beklmedigim bir durum olan sakal kiran olayi benimde basima gelmis durumuda, beklememe sebebim yogun bir sakal kil durumu olmasi biggrin.gif

3 aydir simdilik sol yanakda 50 kurusluk bir bolge tamamen kilsiz durumda, o kadar ki sinek kaydi tras yapildiginda bile belli oluyor o derece yani sad.gif

Cesitli sitelerde sarimsagin yuze surulmesi ile kanatana kadar ovulmasi care olabilir gibi yansitilmis, 2 kere denedim tuzlu ve tuzsuz sarimsak ile 20dk ovdum ama kanatma gibi bir durum olusmadi sadece buram buram sarimsak kokusu o kadar..

Forumda bu sakal kirana yakalanmis olupda cozum bulmus arkadaslar varmi merak ediyorum, varsa bilgi paylasirmisiniz smile.gif
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
omeringen
mesaj May 21 2012, 10:08:02 AM
İleti #2

¬_¬

Grup: Üyeler
Nereden: irc.freenode.org
Üye No.: 20,913

Askerde uzun dönem arkadaşlardan birinin sıkıntıdan olsa gerek saçları tamamen dökülmüştü. Bazı kısımlarda saç vardı tabi ama bazı kısımlarda da hiç yoktu. Bilemiyorum sizin durumunuza ne kadar uyuyordur. Son iki üç ay kala kafa derisini dediğiniz gibi keskin bir cisimle kazıyıp sarımsak sürüyordu. Terhis olmasına yakın zamanlarda bonusumsu saçlara sahip olmaya başlamıştı. Şimdi bu yazdıklarımdan iki şey çıkartabiliriz : Sarımsak gerçekten faydalı oldu ya da terhis zamanı yaklaştığı için bu arkadaş psikolojik olarak rahatladı ve saçları tekrar çıkmaya başladı. Belkide ikisi birden etkili olmuştur. (:

Geçmiş olsun.

Bu ileti omeringen tarafından May 21 2012, 10:16:14 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
replas
mesaj May 21 2012, 10:15:06 AM
İleti #3

Member
**

Üye No.: 63,250

QUOTE(holywars @ May 21 2012, 10:37:00 AM) *

Hayatimda bana gelmesini beklmedigim bir durum olan sakal kiran olayi benimde basima gelmis durumuda, beklememe sebebim yogun bir sakal kil durumu olmasi biggrin.gif

3 aydir simdilik sol yanakda 50 kurusluk bir bolge tamamen kilsiz durumda, o kadar ki sinek kaydi tras yapildiginda bile belli oluyor o derece yani sad.gif

Cesitli sitelerde sarimsagin yuze surulmesi ile kanatana kadar ovulmasi care olabilir gibi yansitilmis, 2 kere denedim tuzlu ve tuzsuz sarimsak ile 20dk ovdum ama kanatma gibi bir durum olusmadi sadece buram buram sarimsak kokusu o kadar..

Forumda bu sakal kirana yakalanmis olupda cozum bulmus arkadaslar varmi merak ediyorum, varsa bilgi paylasirmisiniz smile.gif

Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Bu sıkıntıyı yakın zamanda atlatmış biri olarak hemen cevap vermek istedim. Eğer bir başka rahatsızlığın yoksa ve yüzündeki sakal dökülmesi mantar kaynaklı değilse tek çaren ve ilacın "yüksek moral, mutluluk". Yakın zamanda bir sıkıntı yaşadın mı veya şu anda çok stresli misin bilmiyorum ama hem tıbbi hem gayri tıbbi yöntemlere yönelmeden önce moralini yükseltmen iyi olacaktır. Özellikle her gün traşını ol ve orada öyle bir açıklığın olduğunu unut. Çünkü yarın öbür gün başka noktalarda da başlayacak. Biraz sabırlı olmanı tavsiye ediyorum. Seni strese sokan olay ve kişilere karşı ilişkini düzenlemende fayda var.

Çeşitli tavsiyelerle karışımlar yaptırdım, iki doktora göründüm, çeşitli ilaçlar kullandım. Faydalarını uzun veya kısa vadede görmedim. Sonra tüm uygulamaları bıraktım. Her gün aynada açıklıkları görünce daha çok sıkılıyordum. Sonra şunla bunla uğraşırken, kendiliğinden geçti. Hayatımda değişiklikler yaptığım, kendimi biraz daha fazla şımarttığım bir dönemdi. Yüksek moralin faydasını görmüş oldum.

Doktorların ilk sorusu, yakın zamanda sıkıntı, depresyon yaşayıp yaşamadığın olacaktır. Bu sıkıntılar illa ciddi şoklar olmak zorunda değil. Sevgilinden ayrılmışsındır, ailende bir sorun vardır, iş yerinde stres yaşamışsındır... vs.. ciddi olarak zihninin meşgul olduğu bir sorun vardır ve bünyen bu seferlik böyle bir tepki vermiştir.

Hayat sana çok güzelse ve sorunsuz, sıkıntısız bir ortamda böyle bir rahatsızlık yaşıyorsan, o zaman çeşitli ilaçlardan fayda umacaksın. smile.gif

Biraz sabırla, yüksek moralle atlatabileceğini düşünüyorum. Mutlaka bir doktora git. Her gün traşını ol. Kafana takma. Bir süre sonra sarı tüycükler göreceksin, daha sonra sakalın yerine gelecek. Çeşitli yöntemleri uygularken dikkat et. Cildine zarar vermene gerek yok.

Umarım kısa sürede geçer.. smile.gif
+Quote Post
HakanGil
mesaj May 21 2012, 10:46:43 AM
İleti #4

Advanced Member
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Moskova
Üye No.: 62,803

Bu sarimsak olayini ilk duydugumda gulup gecsem de, cok akliselim bir arkadasimin 'sakin gulme ama ben kullandim, faydasini da gordum' demesi uzerine denemeye karar verdim. Toplu ignenin ucunu cakmakla kizdirip mikrobunu oldurdum. Sakalsiz bolgedeki deriyi igneyle tahris ettim. Hem cizdim hem de batirdim dayanabildigim kadariyla. Sonra da bir dis sarimsagi ortadan kesip hafifce tuza batirip tahris ettigim kilsiz bolgeye masajla yedirdim.

Ayrica 'kafaya takmamak' cok onemli. Mumkun oldugunca aynadan uzak dur. Bu sarimsagi bir iki hafta icinde 3-4 kere uyguladim. Onun disinda da aynaya pek yaklasmadim. Birgun hafif hafif kil cikmaya basladigini farkettim. Ertesi gun baktigimda neredeyse kaybolmustu. Bir sonraki gun yerini bulamadim. Kafana takma, aynaya bakma, sarimsagini sur, bekle. Baska ilaci yok. Gecmis olsun.
Üye ForumdaProfiline GitÖM
+Quote Post
şeytanın avukatı
mesaj May 21 2012, 10:58:32 AM
İleti #5

Master

Üye No.: 14,127

Bu çoğunlukla mantar kaynaklı bir enfeksiyon. Vücut direncinin düşmesiyle alakalı olduğu için arkadaşların belirttiği gibi moralin çok önemi var. Ama sakın ola cildi kanatıp bir şeyler sürmeye kalkmayın, daha beter bakteri enfeksiyonu olur iz kalır.

Sarmısak doğal bir antiseptik olduğu için mutlaka faydası olur, ama kaş yaparken göz çıkarmamak lazım. Neticede daha ciddi bir rahatsızlığınız yoksa vücut savunma mekanizması böyle radikal işlemlere girmeden de eninde sonunda o noktayı tamir edecektir. Ama sabır gerekiyor.
+Quote Post
ouz
mesaj May 21 2012, 11:11:41 AM
İleti #6

a.k.a KaßuS
Group Icon

Grup: Uzman
Üye No.: 63,488

Duyduğum kadarıyla kanatana kadar ovulması yerine jilet gibi bir şeyle incecik incecik çizgiler halinde kesilip, onun üzerine yapılması gerekiyor. Çok geçmiş olsun. Umarım kısa zamanda geçer.

Benim de sakallarım pek çıkmıyor. Bunun için ne yapabilirim. tongue.gif
+Quote Post
şeytanın avukatı
mesaj May 21 2012, 11:13:28 AM
İleti #7

Master

Üye No.: 14,127

Yazmayı unuttum; vücut direncinin arttırılması için ekinezya tabletleri kullanabilirsiniz. İlaç değildir, bu nedenle isim belirtmemde de sakınca yok.

Bu ileti sonofdemon tarafından May 21 2012, 11:17:33 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
supernatural
mesaj May 21 2012, 11:16:10 AM
İleti #8

Member
**

Üye No.: 65,977

aynı durum şu an için bende yaşıyorum sakalda ve saçta bir noktada yuvarlak şekilde oluşmuş durumda.
+Quote Post
sencanm
mesaj May 21 2012, 05:11:07 PM
İleti #9

ShareKiosk

Üye No.: 74,598

Stres kaynaklı saç/sakalkıranı 2 sene önce geçirdim. Önce sakalımda başladı, 50 kuruş büyüklüğündeydi, daha sonra daha da büyüyüp yayıldı. Önceleri birhayli kafama takmıştım tabii. Sizinle konuşan karşınızdaki kişinin bakışlarının sakalsız derinize kitlenmiş olması ister istemez insanı rahatsız ediyor, ama yapacak birşey yok zira oradaki deri bebek derisi kadar pürüzsüz oluyor ve haliyle dikkat çekiyor smile.gif

Sarımsak deriyi tahriş etmeye, vücudun ilgisini o bölgeye çekmeye çalışıyor, başka bir işlevi yok. Kanatmak da aynı mantıkla çalışıyor. Ortalama 1 senede iyileşen bu hastalığın tek ilacı kafayı rahat tutup süreci beklemek. Sakın kendinize bu manada eziyet etmeyin, sabırlı olun. İz bırakmadan geçecektir.

Geçmiş olsun...

Bu ileti sencanm tarafından May 21 2012, 05:13:00 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
holywars
mesaj May 21 2012, 06:11:49 PM
İleti #10

Koreli güzellerle
Group Icon

İstanbulda olupda stressiz insan olurmu diyeceğim var ben diyecek olanlardan çekiniyorum biggrin.gif

Annemin bir kanser durumu vardı lakin onunda allaha şükür sağlığı düzeldi, yani ondan büyük kafama takacak bir şeyim yok. Gerisi zaten hayat şartlarından olabilecek ufak tefek can sıkıntıları. Onuda normal görüyorum.

Bu şakal kıranın son hali aşağıda görüldüğü gibi

Hafta içi değilde cumartesi acaba bu kanatmalı sarımsak operasyonunu yapsam mı diye düşünüyorum oleyo.gif

Fikir sunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim flowers.gif

supernatural sanada geçmiş olsun inşallah kurtuluruz thumbup.gif
+Quote Post
vanhelsing
mesaj May 21 2012, 09:30:20 PM
İleti #11

Yeom Yang.
Group Icon

Grup: Uzman
Üye No.: 22,762

Çok geçmiş olsun. Düzelecektir eminim. smile.gif

Bende de sakal az çıkıyor. Ne yapmak lazım. biggrin.gif
+Quote Post
supernatural
mesaj May 22 2012, 08:04:09 AM
İleti #12

Member
**

Üye No.: 65,977

teşekürler holywars sanada geçmiş olsun bakalım artık stressiz hayat nasıl oluyor smile.gif
+Quote Post
holywars
mesaj Jun 20 2012, 12:35:49 PM
İleti #13

Koreli güzellerle
Group Icon

Dun toplu tasiminanin birinde arkadas ile sohbet ederken bir baska yolcu kulak misafiri olup cantasindan ismi elocon (emin degilim isimden) olan bir losyon cikartti, sac kiran varmis arkadasin kafasinda ve bu ilac iyi gelmis hatta 10 gun icinde etkisini gordum dedi iceriginde cinko vs varmis sanirim.

Sabah eczacinin birine sordum bu ilacla sac sakal kiranin ne alakasi var dedi bunun kullanim alani egzama vs dedigi icin almadim bende..

Ayni eczaci bana istersen bir karisim vs yapalim sana bizim formul cok etkili vs dedi, denemeyi dusunuyorum ama bu elocom'da ise yarar bir sey mi..

Doktor icin randevu aldim ama 10 gun sonraya verdiler, birde 2 ufak bosluk daha belirdi sad.gif
+Quote Post
holywars
mesaj Jul 5 2012, 10:44:42 AM
İleti #14

Koreli güzellerle
Group Icon

Doktorla nihayet gorustum.

Bana asigidaki ilaclari kullanmami 4-5 ayda gececegini soyledi. Bununla beraber oradan buradan aklima yer etmis sorulari siraladim.

Bulasici oldugu soyleniyor dedim hatta her gun bir havlu kullanmak iyimis dedim, hayir o sekilde bulasma durumu yok dedi.

Her gun tras olmak iyimidir dedim, bir fark olmaz dedi.

Sarimsak olayinda, iyidir yada kotudur demedi. Kisiden kiseye degisebilir dedi.

Velhasil bu ilaclari kullan bakalim dedi.

Lakin haplardan biri olan ALORA tabletden mi bilemedim aksam bir tane aldim sabah kendimi hem yorgun hemde bas donmesi ile birlikte odaklanma sorunu yasadim. Sahsen hep boyle olursam sanirim bu hapi birakicam ki stres icin bu hap galiba. Hayir streslik bir durumda yok bende hala anlamis degilim bu durumu smile.gif

Perfectil (hap) sabah 1 tane
Alora (hap) aksam 1 tane
Betnovate (losyon) sabah aksam

+Quote Post
IFRagment
mesaj Apr 3 2013, 02:51:44 PM
İleti #15

I Am The Danger

Üye No.: 92,637

Ben de yaklaşık 7 aydır sakal kıran sorunu yaşıyorum. Çenemin hemen sağ alt tarafında ufak bir boyutta başlamıştı ilk, doktora gittiğimde sadece uzaktan bakarak Psovate adlı merhemi verdi. 6-12 ay arası sürebilir dedi düzelmesi, yalnız ben daha çok kafamı takmamak adına bu sorunumu görmezden geldim genelde ve o merhemi düzenli kullanmadım açıkçası. Şimdi o dökülen alan genişledi ve çenemin sol alt tarafına da atladı. Aslında her iki tarafta da beyaz beyaz küçük kıllar geldi, bunların daha sonra siyahlaşıp düzeleceği söylentilerini duydum etrafımdan ama yine de 7 ay oldu, iyice canımı sıkmaya başladı bu durum. Bazı arkadaşlar fark edip de "Abi yaşlanmışın ya sakalların beyazlamış." dediğinde durumu anlatmama rağmen o bakışları biraz sinirimi bozdu ne yalan söyleyeyim. Ayrıca saçıma da atlamasından korkuyorum bu hastalığın. Bu aralar başka bir cildiye doktoruna gitmeyi düşünüyorum, şu sarımsak olayını ise pek gözüm almadı. Stres yaşamımın ayrılmaz bir parçası, düzenli uyku ve yeme alışkanlığım olduğu da söylenemez. Odtü Makina okuyorum ama pek isteyerek/severek değil. Maalesef artık bırakma durumum da yok, orası uzuun ve ayrı bir konu lakin hastalığımla bağlantısı olduğuna eminim. Stresimi kolay kolay atlatabileceğimi pek sanmıyorum, daha etkili bir ilaç tedavisi fikri ağır basıyor. Özellikle bu sıkıntıları atlatan arkadaşların fikirlerini merak ediyorum, farklı bir doktora görünmeyi iyice aklıma koydum aslında ama yine pek bir faydası olmazsa diye de çekiniyorum. (Şu an kullandığım merhemi daha düzenli kullanıp işi zamana bırakmak da çözüm olabilir ama yukarıda anlattığım nedenlerden dolayı farklı bir yöntem denemek istiyorum.)
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
3 kullanıcı bu başlığı okuyor (3 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 19th December 2014 - 10:12:50 PM