left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Aramızda oto yıkama işinde olan var mı?

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Aramızda oto yıkama işinde olan var mı? seperator Ayarlar V right
doctor_jivago
mesaj Feb 23 2013, 08:50:40 PM
İleti #1

Selam sana Bosna, minnet sana Alija
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 10,369

Varsa bir oto yıkama istasyonu kurmanın yaklaşık maliyetinin ne kadar olduğunu söyleyebilir mi?
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
eskici
mesaj Feb 23 2013, 08:58:59 PM
İleti #2

Next
**

Grup: Üyeler
Nereden: Dünya
Üye No.: 33,340

Ben yapmıştım 3 yıl önce o zaman 35-40 bin tl yi bulmuştu.Ama yürümedi devrettim.Nacizane tavsiyem yer seçimine çok dikkat edin.Birde düzgün yıkama elemanı bulmak çok zor.Zor iştir..
+Quote Post
doctor_jivago
mesaj Feb 23 2013, 09:07:09 PM
İleti #3

Group Icon

QUOTE(eskici @ Feb 23 2013, 08:58:59 PM) *

Ben yapmıştım 3 yıl önce o zaman 35-40 bin tl yi bulmuştu.Ama yürümedi devrettim.Nacizane tavsiyem yer seçimine çok dikkat edin.Birde düzgün yıkama elemanı bulmak çok zor.Zor iştir..

Ruhsat, yer, araç gereç alımı vs. hepsi mi 35-40 tuttu?
Yer konusunda sıkıntı yok. Hatta burada tutmazsa Türkiye'nin hiçbir yerinde tutmaz diyebilirim. Neresi olduğunu söylemeyeceğim, tabii ki sır. biggrin.gif
+Quote Post
matt009
mesaj Feb 23 2013, 09:13:13 PM
İleti #4

Member
**

Üye No.: 64,371

Sadece ekipman fiyatı 5 bin lira civarı tutar, rotowash mesela. Daha kaliteli makineler de var, 20 bin liradan fazlaya mal olur kaliteli almak istersen.

Yapacağın masraf da yerine göre değişir. Dükkana taş döşetmek vs. işler için bütçeye ekstra 4-5 bin lira eklemek gerekir. Müşteriler için alacağın oturma grubu, televizyon, buzdolabı vs. gibi şeyler de 2-3 bin lira ayırman lazım.

İstanbul' daysan 'atas' var, onları öneririm. Gelip herşeyini kuruyorlar, bütün ekipmanlarıyla. İstersen eğitim de veriyorlar. Malzemeleri de kaliteli. Biraz araştırmayla internetten ulaşabilirsin. Buradan reklamını yapıyormuş gibi olmayayım.

Son olarak, dükkanı açacağın yerdeki belediyeye de danışman yararlı olur. Ankara'da bazı yıkama dükkanlarının şebeke suyu kullanmaları yasak diye duymuştum. Normalde suyun tonu 5-6 lirayken tankerle getirtmek istersen epey pahalıya gelebilir. Ya da artezyen çaktırman gerekir ki onun da epey maliyetli birşey olacağını tahmin edebilirsin.
+Quote Post
eskici
mesaj Feb 23 2013, 09:14:19 PM
İleti #5

Next
**

Yıkamalar için ruhsat almak çok zor nerdeyse imkansız(Başka türlü halletmeniz gerkli smile.gif ). Araç gereç olarak gerekli olan şeyler yıkama makinası,kurutma makinası,elektrikli süpürge en önemlisi su kuyusu lazım.Ben kendim hurdacı olduğum için sundurma çatıyı işçiliği falan 0 maliyetle yapmıştım.
+Quote Post
doctor_jivago
mesaj Feb 23 2013, 09:24:31 PM
İleti #6

Group Icon

İlle de kuyu suyu mu lazım? Sonuçta her yerde kuyu suyu bulmak zor. Şebeke suyuyla olmaz mı? Bir de ruhsat almak niye imkansız, anlamadım. İzin mi vermiyorlar yoksa ruhsat çok mu pahalı?
+Quote Post
speedy
mesaj Feb 23 2013, 09:31:18 PM
İleti #7

The Iron Horde is coming…
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Draenor
Üye No.: 921

Öyle eskisi gibi heryere yıkamacı açamıyorlar artık şiklayetler ve gürültü yüzünden belediye çok uğraştı bu yıkamacılarla biggrin.gif mahalle arası yanı, kenarı falan imkansız yani...

Kuyu suyu olmadan olmaz o iş doctor su parası belini büker laugh.gif
+Quote Post
webdr
mesaj Feb 23 2013, 09:36:38 PM
İleti #8

buruş lee, oğlu var bilender lee
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 28,583

Artezyeni açarsan bir de hayrına hayrat yaparsan çok makbule geçer smile.gif
+Quote Post
doctor_jivago
mesaj Feb 23 2013, 09:36:58 PM
İleti #9

Group Icon

QUOTE(speedy @ Feb 23 2013, 09:31:18 PM) *

Öyle eskisi gibi heryere yıkamacı açamıyorlar artık şiklayetler ve gürültü yüzünden belediye çok uğraştı bu yıkamacılarla biggrin.gif mahalle arası yanı, kenarı falan imkansız yani...

Mahalle arası değil. Hatta bu işin yapılabileceği ve insanları rahatsız olmayı bir yana bırak göbek ata ata talep edeceği bir yerde kurulması planlanıyor smile.gif Kuyu işini araştırmak lazım. Diğerleri bir yana, işin en zor kısmı bu olsa gerek...
+Quote Post
eskici
mesaj Feb 23 2013, 09:46:41 PM
İleti #10

Next
**

QUOTE(doctor_jivago @ Feb 23 2013, 09:36:58 PM) *

Mahalle arası değil. Hatta bu işin yapılabileceği ve insanları rahatsız olmayı bir yana bırak göbek ata ata talep edeceği bir yerde kurulması planlanıyor smile.gif Kuyu işini araştırmak lazım. Diğerleri bir yana, işin en zor kısmı bu olsa gerek...

Kuyu içinde ruhsat gerekli İski atık su saati takıyor.Birde kuyu şu sıralar pahalı en az 35 mt olması lazım.(Kısacası sermayen var bu işi yaparım diyorsan yapmanı tavsiye ederim)
+Quote Post
umudovski
mesaj Feb 23 2013, 09:52:09 PM
İleti #11

Avukat
Group Icon

Üye No.: 21,548

Doctorcum belediye 1 ton suyu 90 $'a satıyor. (90 TL de olabilir emin değilim). Ama kuyu suyu şart koşuluyor şebeke suyu kullanmak yasak yıkamacılarda. smile.gif Makineler artık her yerde satılıyor en iyisi 2000 TL'yi buluyor. Bir de bu yıkamacı bir firmanın şubesi mi olacak yoksa başlı başına mı iş yapacak? smile.gif
+Quote Post
doctor_jivago
mesaj Feb 23 2013, 10:11:18 PM
İleti #12

Group Icon

QUOTE(umudovski @ Feb 23 2013, 09:52:09 PM) *

Doctorcum belediye 1 ton suyu 90 $'a satıyor. (90 TL de olabilir emin değilim). Ama kuyu suyu şart koşuluyor şebeke suyu kullanmak yasak yıkamacılarda. smile.gif Makineler artık her yerde satılıyor en iyisi 2000 TL'yi buluyor. Bir de bu yıkamacı bir firmanın şubesi mi olacak yoksa başlı başına mı iş yapacak? smile.gif

Müstakil bir iş olarak düşünülüyor Umudovski. Senin elin uzundur. Şunun masrafını falan bir soruştursana biggrin.gif
+Quote Post
Exalted
mesaj Feb 23 2013, 10:21:57 PM
İleti #13

Master

Nereden: Fatih
Üye No.: 1,792

Vallaha Doktor bende bir ara aklımdan geçirmiştim bu yıkamacı işini, ama nedense yürürlüğe koymadan vazgeçtim, sana tavisyem sadece şu olur Sonax veya Magirus bayisi açmayacaksan kendin açacaksan en az bu markaların ürünleri kadar kaliteli ürünler kullanmaya dikkat et, kuyudur sudur o kadar bilmem ama bir araç kullanıcısı ve titiz bir insan olarak İstanbulda tek bir yere giderim beni açıkçası çeken olay yıkamasından çok kurulamasını hangi bezlerle nasıl yaptığıdır arabanın dışına sürdüğü bezi içe süren yıkamacıda gördüm tek biz bezle bütün aracı temizleyende, herşeyden önemliside yanında çalışan elemanların kalitesi müşteriye olan yaklaşımı özelliklede bir sorun anında müşteriye karşı olan tutumları isim yapma yolunda büyük önem taşıyor bence, yeri değiştirmediysen seni Ankarada yaşıyor biliyorum ama umarım İstanbulda düşünüyordundur açarsan artık sana geliriz, ilk müşterin hazır:)
+Quote Post
Mickey Mouse
mesaj Feb 23 2013, 11:28:50 PM
İleti #14

SSRI
Group Icon

Grup: Moderator
Üye No.: 66,889

Şehir merkezlerinde kurulacak otoyıkama işletmeleri için, belediyeler en az 400 m2 alan şartı istiyor. Bu şartı sağlayamayan birçok otoyıkama işletmesi alışveriş merkezlerinin otoparklarına kaydı. Dolayısıyla en büyük işletme sermayesi, mekan kirası ve havaparası olacaktır. -Elbette şehir merkezinde gözönünde bir yerde kuracaksanız bu durum geçerli- Yoksa herhangibir auto care firmasından bayilik alsanız bile, giriş paketi 10-15 bin TL'yi geçmeyecektir. (Elbette tabela ve tesis inşaatı buna dahil değil)

Bu ileti Mickey Mouse tarafından Feb 23 2013, 11:30:07 PM yeniden düzenlenmiştir.
Üye ForumdaProfiline GitÖM
+Quote Post
judas priest
mesaj Feb 25 2013, 01:21:52 AM
İleti #15

PUXA VIDA
**

Nereden: İstanbul
Üye No.: 58,811

İstanbul'da bu işin açılış maliyeti 40 bin lira civarı tutuyor. Belediye izinleri dahil. Ama asıl para işletme maliyetleri. Kalifiye eleman bulmak en önemli problem. Genelde yabancı işçi calistiriyorlar ( Türkmen) en önemli gider elektrik ve su. Aylik gider 5 bin civarı. Aylik 500 araba yikarsan masrafi cikarip 5 bin kara geciyorsun. Ama asil para cila kuafor işlerinde. Yani sonax maguire gibi bir bayilik almakta fayda var.
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 22nd November 2014 - 10:21:56 AM