left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Dağ 2 (2016)

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Dağ 2 (2016), Tür: Dram, Savaş Gösterim Tarihi: 04 Kasım 2016 seperator Ayarlar V right
Ömer YILMAZ_71
mesaj May 17 2016, 07:55:20 AM
İleti #1

BİR GARİP YOLCU İŞTE...
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Kırıkkale
Üye No.: 135,234

“DAĞ 2”
forum resmi

FİLMİN KONUSU: Üç sezon önce iki askerin teröristlerin pususuna düşmesini konu alan 'Dağ' filmi gişede başarı yakalayınca yapımcı Alper Çağlar devamını çekmeye karar verdi. Kadronun değişmeyeceği 'Dağ 2' filminde yine başrolleri Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar paylaşacak. Alper Çağlar ayrıca filmin yönetmenliğini de yapacak. İlk filmin çekimlerinin tamamı Erzurum'da yapılırken, ikincisinde ise çekimler Güneydoğu'nun çeşitli bölgelerinde yapılacak. Temmuz ayının ilk günlerinde çekimlere başlanması planlanan filmin konusu yine teröristler. İlk filmde teröristlerin elinden kurtulan 'Oğuz' (Çağlar Ertuğrul) ve 'Bekir' (Ufuk Bayraktar) özel kuvvetlere katılacak. İkilinin hedefinde IŞİD terör örgütünü bitirme planları beyaz perdeye yansıyacak.

“DAĞ 2” RESİMLERİ

IMDB
» Berg II (2016)

Berg II (2016)
Yönetmen: Alper Caglar
Tür: Drama,War
Konu: In a desolate war zone where screams of the innocent echo, on the very line between disaster and valor, 7 Maroon Berets will dance with death.
Süre: Dk.
Oyuncular (ilk 10): Ozan Agaç, Bedii Akin, Murat Arkin, Eylül Arular, Ufuk Bayraktar, Emir Benderlioglu, Caglar Ertugrul, Atilgan Gümüs, Armagan Oguz, Ahmet Pinar

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt5813916/

“DAĞ 2” FRAGMANI

“DAĞ 2” FİLMİ GÖSTERİM TARİHİ: 04 KASIM 2016

Bu ileti si-murg tarafından Nov 10 2016, 04:31:42 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
GYTE
mesaj Nov 1 2016, 12:24:41 AM
İleti #2

Amatör ruhlu

Grup: Üyeler
Üye No.: 79,283

+Quote Post
Sevban
mesaj Nov 9 2016, 08:16:26 AM
İleti #3

mcake±
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: Çok Yakın
Üye No.: 137

Yok mu izleyen yorum yapacak?
+Quote Post
Fildir
mesaj Nov 9 2016, 10:23:14 AM
İleti #4

Master
Group Icon

Nereden: Konya
Üye No.: 85,266

26.908 oy, 10/10 thinking.gif Epey merak ettim filmi.
+Quote Post
marifesto
mesaj Nov 9 2016, 10:35:11 AM
İleti #5

Member
**

Üye No.: 246,890

Nasıl bu kadar oylanabilir ya bir yanlışlık vardır.İlk film 3 bin küsür oylanmışken ? İlk filmi aşırı beğenmiştim 2.sinden de çok umutluyum boxing.gif
+Quote Post
ismail0100
mesaj Nov 10 2016, 04:12:07 PM
İleti #6

Member
**

Üye No.: 161,027

Merak ediyorum ama önce ilk filmi izlemem gerek..
+Quote Post
kedi
mesaj Nov 12 2016, 09:31:31 PM
İleti #7

E.S.N.A.F

Nereden: O.R.D.U
Üye No.: 14,752

Film hikaye anlatımı flashbacklere dayanan bir yöntemle(özellikle ana 2-3 karakterin) klişe bir hikaye anlatımına sahip olmasına rağmen, aynı zamanda klasik bir askeri kurtarma operasyonu hikayesini dişe dokunur bir şekilde seyirciye yoğun duygular yaşatarak sunuyor.

Militarist olmasına rağmen liberalde bir bakış açısına sahip diyalogların içinde önemli bir gizli mesaj seyirciye sağlam bir şekilde dayatılıyor; ''Sınırın ötesinde de bizden(Türk eli, Türkmen vb.) olan insanlar var, bu insanları(eziyet görüyorlar) korumalıyız''. Bu mesaj ile seyirci bir nevi ilerde bu bölgelere gerçekleştirilecek sınır ötesi operasyonlar için ikna edecek alt yapı oluşturuluyor.

Oyunculuklar, müzik kullanımı, geçişler, çatışma sahneleri gayet iyi ve doyurucu.

Aksiyon açısından zayıf olan sinemamıza gayet önemli bir katkı yapan, dramatik yapısı ve milliyetçi söylemleriyle seyirciyi duygusal olarak eline geçiren başarılı bir seyirlik.

8/10
+Quote Post
mangdasire
mesaj Nov 13 2016, 01:27:57 PM
İleti #8

Master
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 152,356

Aksiyon açısından Türk sineması geneline kıyasla ortalama üstü bir film olmuş. Genel hatlarıyla özenilmiş detaylara sahip bir yapım. Kendi türünde yerli sinemayla karşılaştırılırsa evet iyi bir film. Ancak dünya sinemasının önde gelen örnekleriyle kıyaslamak gereksiz.

Bazı internet ortamlarında "en iyi Türk filmi", "en iyi savaş filmi" gibi yorumlar görüyorum. Malesef değil. Bu beklentiyle salona giderseniz filmden umduğunuzu bulamayabilirsiniz. İyi bir sinema izleyicisi filmin pek çok eksiğini bulabilir.

Bize dair olduğu ve milli değerleri esas aldığı için film oldukça ses getirdi. Beğeneni de çoktur. Genel anlamda filme yönelik düşüncelerim olumlu. Üzerine çalışılırsa zamanla daha iyi örneklerde çıkacaktır.

+Quote Post
kerberos
mesaj Nov 16 2016, 02:02:54 AM
İleti #9

Ord.Kd.Bçvş
Group Icon

Nereden: istanbul
Üye No.: 3,188

sosyal medyayı sürekli kullanan film ekibi seyircisine yapım aşamasında ciddi biçimde bilgi vererek izleyiciyi filmin içinde tutmayı başarmış bir yapım.facebook üzerinden önce ağırlıklı gönüllü oyuncular aradılar ancak türkiye şartlarında bunun mümkün olmadığını görünce piyasadaki oyuncular ile anlaşıp filmi yaptılar.

zamanım olsaydı bende filmde küçük bir rol alacaktım yapım ekibi ile bir şekilde temasım oldu görüşmüştüm,henüz izlemedim ancak sosyal medyayı aktif kullanan film ekibi ciddi şekilde bir izleyici kitlesi oluşturdu,bu çok net.

vizyona girdiği dönem itibarı ile zamanlama açısından cuk oturan bir film olduğunu düşünüyorum,katılan olur olmaz ayrı konu ancak ilk filmdeki yüzbaşı karakterini devreden çıkarmayıp bu filmde de kullanmalarını çok isterdim,sinemaya gidecek zaman bile bulamıyorum ancak çok sürmeden bir tv kanalı bu filmi yayınlayacak diye düşünüyorum,zaman ve zemin buna çok müsait.
+Quote Post
furkan89
mesaj Dec 3 2016, 09:40:15 PM
İleti #10

Member
**

Üye No.: 86,929

Bazı yerlerde Türk filmlerinin ortak hatası olan dublaj konuşması canımı sıkmadı değil hatta nefret ettirdi. Evet, bütün dizilerimizde ve filmlerimizde yapılan bu özenti konuşma repliklerinden nefret ediyorum. Duymaya başladığım zaman kulaklarımı tıkıyorum.

Filmde mantık hataları da var;

1)Yarbay kişi diyor ki; "Özel kuvvetlere seçilecek subay astsubay..." E kardeşim, Bekir denen adam uzman çavuş.

2)İlk filmde (izlemedim) kısa dönem Oğuzun askerliği uzamış ve yedek subay olmuş(Saçmalık). Oradan Albaylığa kadar yolu var. Hadi onu da anladık. Peki, bu özel kuvvetler eğitimi esnasında Başçavuşlara neden komutanım der bir teğmen?

Evet bunlar; şu sahne şöyle saçma bu sahne böyle saçma gibi eleştiriler değildir. Bunlar mantık hatalarıdır.

Diğer yönden; görsel olarak beni tatmin etti. Hikayesi klişe gibi gözükebilir ama hali hazırda bu tarz vahşetler her gün o coğrafyada yaşanıyor. Bence bu tarz filmlerin sayısı artmalı ve beynel minel arenaya sunulmalı belki bir gıdım farkındalık oluşturulabilir.

Bu ileti furkan89 tarafından Dec 3 2016, 09:40:45 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
clint
mesaj Dec 3 2016, 10:29:37 PM
İleti #11

Galatasaraylıyız...
Group Icon

Üye No.: 17,525

Teknik olarak beğendim filmi. Oldukça yeterli bir işçiliği vardı. İzlerken keyif aldım. Bunun dışında hataları olsa da oldukça memnun ve etkilenmiş bir şekilde salondan ayrıldığımı söylemeliyim. Milyon dolarlık savaş filmlerinde ne saçmalıklar görüyoruz ki ciddi bir eksiği de yoktu zaten bu filmin. Gdidn izleyin.
+Quote Post
LyeLL
mesaj Dec 5 2016, 10:28:24 PM
İleti #12

Michael Scofield

Nereden: İstanbul
Üye No.: 63,984

Ara ara flashbcak yaptılar ki sanırım ilk filmde onları göstermişler o yüzden izlemeden gidebilirsiniz derim açıckası.
Olay anlaşılır.

Gayet doyurucu savaş sahneleri var ki milyon dolarlık Abd yapımlarına göre iyi olmuş diyebilirim.
Hatta şiddete dayanamayabilirsiniz bile.

yalnız filmin başında meyhane sahnesinde müslüm gürses'ten bir şarkı çalıyordu (affet değil) ki alttan alttan çok güzeldi. onu bulamadım. bilen gören duyan olursa eğer sevabına yazıversin smile.gif

Ekleme: Müslüm Gürses - Sebahat Abla'ymış smile.gif

Bu ileti LyeLL tarafından Dec 5 2016, 10:33:02 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
x-files
mesaj Dec 7 2016, 10:45:24 AM
İleti #13

"Trust No One"
Group Icon

Üye No.: 63,494

Fena film değil, epey yol katedilmiş. Diyaloglar çok zor anlaşılıyor. Neredeyse tüm film boyunca ve yüksek sesle verilen fon müzikleri aşırı rahatsız edici. Ana hikayeden eski hikayeye geçişler bir müddet sonra çok sıkabiliyor. Bu bir Amerikan filmi değil göndermesini de saçma buldum. Çatışma sahneleri oldukça iyi. Ana karakterlerin oyunculukları genel olarak beğendim. Yan roller pek iyi değildi. Özetle ne şaheser ne de kötü bir film. Seyredilebilir düzeyde... 7/10
+Quote Post
ilhan
mesaj Dec 7 2016, 10:56:19 AM
İleti #14

Master
Group Icon

Üye No.: 492

Filmi beğendim, başarılı
+Quote Post
GNCTürk
mesaj Jan 16 2017, 12:31:14 PM
İleti #15

New Member
*

Grup: Yeni Üye
Üye No.: 174,669

Gerçekten güzel bir film ilk filme göre oyunculuklar daha iyiydi bana göre. Tavsiye ederim. Keyifli seyirler şimdiden.
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 22nd January 2017 - 10:05:13 AM