left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

BSPlayer'de Ses Sorunu

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > BSPlayer'de Ses Sorunu seperator Ayarlar V right
halilakkaynak
mesaj Aug 1 2007, 01:31:32 PM
İleti #1

Benhur59

Grup: Üyeler
Nereden: Karşıyaka / İzmir
Üye No.: 10,394

Merhabalar, ses sorunumla ilgili bir hayli arama yapmama rağmen buna uygun açılmış başlık pek bulamadım. Aslında çok büyük bir sorun değil fakat sizlerinde bildiği BS de altyazı kolaylığı ve diğer CD'lere otomatik geçişi gibi özelliklerinden dolayı bir türlü bu Playeri bırakamadım. AC3 2 Kanal ve Stereo Mp3 filmleri hep onunla izliyorum. Şimdi bahsedeceğim sorundan dolayı alternatifi MPC ve VLC İmdadıma yetişiyor. Kısaca belirteyim hemen ben DivxPlayerim'in oynatamadığı bütün filmleri TVOUT olarak izliyorum Ses kartım bütünleşik ve Koaksiyel çıkış ile Sinema sistemine bağlıyorum ve 5.1 olarak geniş ekranda izliyorum. Sorun BSPlayer ile açtığımda AC3 5.1 Filmlerde ses yerine motor sesi geliyor yani anlamsız bir gürültü bu DTS Sesli fimlerde de geçerli tabii başta da dediğim gibi MPC ile izliyorum bu tür filmleri. Aklıma gelen uyguladığım çözüm şekillerini şöyle sıralayayım; Sistemimde AC3 Filter kurulu ve sesi aktarırken aynen Forumda anlatıldığı gibi 5.1 ayarlarını yapıyorum ve ses kartında da yapılandırma değişİkliğini yapıyorum zira bunları yapmassam zaten MPC'de de 5.1 sesi elde edemem. Sistemimde CoreAVCPro yüklü bu kodek ile hiç bir videode sorun yaşamadım MKV'leri ve X264 - H264 leri MPC ile sorunsuz oynatıyor. BSPlayer sürümüm 2.00 Pro Serisi BSPlayerden 5.1 ses alabilmem program ayarlarında AC3Filter ve ses kartı ayarlarınıda yapıyor olmama rağmen bu ses sorunumu nasıl halledebilirim? daha üst sürümümü gerekli yoksa! bahsettiğim şekilde kullanabilen arkadaşım varsa kullandığı sürümüde söylerse sevinirim. Yardımlarınızı bekler saygılar sunarım.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Burakytu
mesaj Aug 1 2007, 02:15:14 PM
İleti #2

Master
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 13,026

Şimdi benim görüşüm şöyle. MPC yi bilmiyorum ama VLC kendi kodeklerini kullandığından onunla sorun yaşamıyorsunuz. Bu da benim aklıma hemen bilgisayarınızda yüklü ses kodeklerinde sorun olabileceği ihtimalini getiriyor. Ancak yazdıklarınızdan zaten bu konularda bilgili olduğunuz ortaya çıkıyor. Benim tavsiyem ac3 ile ilgili birden çok kodek varsa bunları hepsini kaldırıp sadece ac3 filter'ı yeniden kurmanız.
+Quote Post
demerzel
mesaj Aug 1 2007, 02:21:58 PM
İleti #3

Member
**

Nereden: Ankara
Üye No.: 1,831

Benim bs playerımda da altyazı sorunu var. Bir türlü çözemedim. Altyazı her açtığımda farklı bir büyüklükte açılıyor. Epey uğraştım ama çözemedim sorunu. Bu arada bs 2.21 pro versiyonu.
+Quote Post
niko28
mesaj Aug 1 2007, 02:35:19 PM
İleti #4

Advanced Member

Nereden: izmir
Üye No.: 33,655

Dostum Bsplayer pro'nun en yeni versiyonu cikti bu sorunlarin bir cogu yeni versiyonda giderildi Tam olarak vistaya da uyumlu hale getirildi Ayrica vista kullaniyorsan vistanin kendi codec programi var xp kullaniyorsan K-lite codec kullan derim cozum olur
+Quote Post
halilakkaynak
mesaj Aug 1 2007, 02:53:34 PM
İleti #5

Benhur59

QUOTE(demerzel @ Aug 1 2007, 03:21:58 PM) *

Benim bs playerımda da altyazı sorunu var. Bir türlü çözemedim. Altyazı her açtığımda farklı bir büyüklükte açılıyor. Epey uğraştım ama çözemedim sorunu. Bu arada bs 2.21 pro versiyonu.

QUOTE(niko28 @ Aug 1 2007, 03:35:19 PM) *

Dostum Bsplayer pro'nun en yeni versiyonu cikti bu sorunlarin bir cogu yeni versiyonda giderildi Tam olarak vistaya da uyumlu hale getirildi Ayrica vista kullaniyorsan vistanin kendi codec programi var xp kullaniyorsan K-lite codec kullan derim cozum olur

Sisemimde bahsettiğim gibi yalnızca CoreAVC yüklü ve AC3Filterin haricinde başka bir ses codec yok dediğim gibi MPC'de bu tür sorun olmuyor fakat bendeki BSPro2.00 da oluyor. Arkadaşım niko28 bahsettiğiniz BSPlayerden benim anlattığım şekilde izleyebiliyormusunuz! Yani çıkşlarından AC3 5.1 olarak yada DTS Çıkışı alabiliyormusunuz? Saygılar.

QUOTE(demerzel @ Aug 1 2007, 03:21:58 PM) *

Arkadaşım Altyazı Font ayarları çok basit bir şekilde yapılabiliyor. Ayarlar kısmında Altyazılar kısmını seçiniz sonra Yazı tipini tıklatın daha sonra Yazı Tipi penceresi açılacak oradan istediğiniz büyüklükte ve renkte çok basit bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Saygılar
+Quote Post
bong
mesaj Aug 6 2007, 09:12:23 PM
İleti #6

zingzangzong
Group Icon

Grup: Banned
Nereden: Ant & Bursa
Üye No.: 46,311

ac3 filtresiyle ilgili olduğu kesin probleminin ama hoparlor ayarlarını da yaptım diyorsun.. ben kendi bilgisayarımdaki bs player'ın ac3 filtresi ayarlarının screenshot'ını aldım bi karşılaştır istiyorsan belki başka bi ayarda bi değişiklik olmuştur.. benimki normal çalışıyor şuan..
IPB Image
+Quote Post
errhaan
mesaj Aug 7 2007, 11:26:26 AM
İleti #7

Kötüyüm Ben Kötüyüm
Group Icon

Nereden: Eskişehir
Üye No.: 9,346

Ciddi bir karmaşa yaşadığınız belli. Codecpack üstüne yüklenen yeni codec sürümleri falan derken işler karışıyor ne yazık ki. Mediaplayer Classicle sorun yaşamamınızın sebebi ACFilter'in devreye girmesi BSPlayer da ise girmiyor ne yazıkki
IPB Image

BSPlayer'a sağtıklayıp seçenekler (options) e girince özellikler (preference) kısmında gerekli ayarlar var oradaki Bsplayer ın kendi AC3 düzenleyicisi eğer orada sorun yaşıyorsanız Ses (Audio) Genel sekmesinde
IPB Image
kırmızı ile işaretlediğim yerden ac3filter i seçip çalıştırabilirsiniz.
+Quote Post
baldur
mesaj Aug 20 2007, 11:12:36 AM
İleti #8

Member
**

Üye No.: 39,733

bs player'daki ses sorununun sebeplerinden biri de nero7 premium'un kendi ses çözücülerini kullanıp ac3 ü engellemesidir. ben bu yüzden nero7'yi kaldırıp eski nerolardan birini kurdum.
+Quote Post
LoC_SyN
mesaj Aug 22 2007, 10:42:08 AM
İleti #9

Drop That Zero and Get with the Hero...
Group Icon

Nereden: Atakent
Üye No.: 62,688

Ben nero7nin sadece smart özelliğini kurdum,diğer özelliklerini kurmadım.Eski versiyonda çözüm olabilir ancak nero7 yükleme ekranında gereksiz eklentileri kaldırıp-kurarak kullanabilirsiniz.
+Quote Post
Akuma_Blade
mesaj Aug 23 2007, 10:12:13 AM
İleti #10

Advanced Member

Nereden: İskenderun / HATAY
Üye No.: 39,016

GOM player kurup bir de öyle deneyebilir misiniz?
+Quote Post
muratcam12
mesaj Aug 23 2007, 10:41:46 AM
İleti #11

Fullmetal Alchemist

Nereden: Babylon
Üye No.: 53,174

Bendede ses çok kısık çıkyor filmlerde mesela bir müzik açıyorum hoperlör patlıyor filmi açıyorum sesi zor duyuyorum. Vlc ile açıyorum hiç zorun yok bangır bangır ses çıkıyor ama bsplayerda duymak ile nasip olmuyor. Bu arada altyazı problemi bendede var ilk açtığımda yanlardan biraz kesik çıkıyor altyazı sonra kapatıp bidaha açıyorum düzeliyor.

Bu ileti muratcam12 tarafından Aug 23 2007, 10:42:09 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
halilakkaynak
mesaj Aug 23 2007, 01:37:42 PM
İleti #12

Benhur59

QUOTE(bong @ Aug 6 2007, 10:12:23 PM) *

ac3 filtresiyle ilgili olduğu kesin probleminin ama hoparlor ayarlarını da yaptım diyorsun.. ben kendi bilgisayarımdaki bs player'ın ac3 filtresi ayarlarının screenshot'ını aldım bi karşılaştır istiyorsan belki başka bi ayarda bi değişiklik olmuştur.. benimki normal çalışıyor şuan..
forum resmi

QUOTE(errhaan @ Aug 7 2007, 12:26:26 PM) *

Ciddi bir karmaşa yaşadığınız belli. Codecpack üstüne yüklenen yeni codec sürümleri falan derken işler karışıyor ne yazık ki. Mediaplayer Classicle sorun yaşamamınızın sebebi ACFilter'in devreye girmesi BSPlayer da ise girmiyor ne yazıkki
forum resmi

BSPlayer'a sağtıklayıp seçenekler (options) e girince özellikler (preference) kısmında gerekli ayarlar var oradaki Bsplayer ın kendi AC3 düzenleyicisi eğer orada sorun yaşıyorsanız Ses (Audio) Genel sekmesinde
forum resmi
kırmızı ile işaretlediğim yerden ac3filter i seçip çalıştırabilirsiniz.

QUOTE(baldur @ Aug 20 2007, 12:12:36 PM) *

bs player'daki ses sorununun sebeplerinden biri de nero7 premium'un kendi ses çözücülerini kullanıp ac3 ü engellemesidir. ben bu yüzden nero7'yi kaldırıp eski nerolardan birini kurdum.

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Topik arası baya zaman geçti üstüne düşemedim bugün cevap yazayım dedim BS'nin ayarlarından ses sekmesindeki kullanılan ses kodek ayarı ve çıkış ses aygıt ayarları ta başından beri normal yani sizlerin bahsettiğiniz gibi yapılıdır. Yalnızca Nero7'nin engel olduğu söylenmiş biraz önce Nero'yuda kaldırdım tekrar denedim maaalesef yine o bilindik cızırtı ses geliyor tabii bu arada ses kartı çıkış ayarlarıda 5.1' e göre yapılı zaten başka ayar yapılacak yer ben bulamadım. Önceki ilk topiğimde belirttiğim gibi bu sorunum yalnızca BSPlayer'de 5.1 AC3 Filmlerde ses olayında oluyor ses hiç gelmiyor onun yerine çok şiddetli cızırtı geliyor. Bu arada VLC ve MPC'de böyle bir sorun yaşamıyorum. Özellikle BS'den 5.1 AC3 Filmleri sesleri ile normal izleyen arkadaşlardan yardım bekliyorum öncelikle kullandıkları BS'nin sürümü ve sistemlerindeki kodekleri hakkında bilgi. Şimdiden teşekkür eder Saygılar sunarım.
+Quote Post
muratcam12
mesaj Aug 23 2007, 01:49:01 PM
İleti #13

Fullmetal Alchemist

Nereden: Babylon
Üye No.: 53,174

Ogm dosyalarında bende ufak bir cızırtı duyuyorum
+Quote Post
chinke
mesaj Aug 23 2007, 02:01:08 PM
İleti #14

Member
**

Nereden: Moonbase Alpha
Üye No.: 1,933

Selam,

BSPlayer'da film izlerken "Load external audio file" ile başka bir ses dosyasını (örneğin Türkçe dublaj dosyasını) seçip izlemeye başlıyorum. Filmi ileri geri almadığım sürece herhangi bir sorun olmuyor, ama film içerisinde ileri ya da geri gittiğim durumlarda görüntü ile ses senkronizasyonu kayboluyor.

+Quote Post
halilakkaynak
mesaj Aug 23 2007, 02:10:43 PM
İleti #15

Benhur59

QUOTE(amermer @ Aug 23 2007, 03:01:08 PM) *

Selam,

BSPlayer'da film izlerken "Load external audio file" ile başka bir ses dosyasını (örneğin Türkçe dublaj dosyasını) seçip izlemeye başlıyorum. Filmi ileri geri almadığım sürece herhangi bir sorun olmuyor, ama film içerisinde ileri ya da geri gittiğim durumlarda görüntü ile ses senkronizasyonu kayboluyor.

TV OUT İzlerken en sinir bozucu durum budur maalesef bende de MPC de ve VLC de aynısını yapıyor ses bozuluyor senkron bozulmuyor ama ses düzeni Stereo'ya dönüşüyor haydi tekrar ayarlarla oyna falan çok zahmetli iş oluyor fakat başka çarem yok zira Playerin beğenmediği Filmlerin hepsini böyle izlemek zorundayım. Saygılar.
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 20th December 2014 - 11:32:18 PM